ZN.SK
Ghostbusters frozen empire 2024 krotitelia dúchov ríša ľadu

Krotitelia duchov: Ríša ľadu (2024) a prvá ukážka vyzerá úchvatne

Syn Ivana Reitmana Jason Reitman ako producent a spoluautor scenára prichádza s filmom Krotitelia duchov: Ríša ľadu. Ostatne Jason Reitman sa podpísal aj pod už…

Krotitelia duchov nás neprestávajú baviť ani po rokoch. To, že sa pod pôvodnými dvoma filmami podpísal slovenský rodák Ivan Reitman (narodil sa v Komárne a pred miestnym kinom má aj pamätnú hviezdu), je potešujúci fakt. Prepája nás tak trochu bližšie k unikátnemu konceptu štvorice lovcov nadprirodzených síl, ktoré ovládajú New York.

Ghostbusters frozen empire 2024 krotitelia dúchov ríša ľadu

Že sa objavil film so ženským tímom krotiacim temné sily mnohí dodnes nedokážu predýchať, no lepšie na tom bol Krotitelia duchov: Odkaz (2021), ktorý síce kvalitami presvedčil, no na streamovacie služby sa dostal bez dabingu a tým značne zakopával v rámci úspechu u slovenského publika. Vo filme bol určite najviac viditeľný postavou chudý a vlasmi, či ústami nezameniteľný herec Finn Wolfhard, známejší určite ako Mike zo seriálu Stranger Things. V roku 2024 sa však dočkáme nového filmu a vráti sa aj osadenstvo pôvodného filmového spracovania.

Ríša ľadu vo svojej ukážke vyzerá dobre

Syn Ivana Reitmana Jason Reitman ako producent a spoluautor scenára prichádza s filmom Krotitelia duchov: Ríša ľadu. Ostatne Jason Reitman sa podpísal aj pod už spomenutým filmom Odkaz (2021), ktorého hodnotenia boli veľmi priaznivé a film ziskový. Uvidíme teda aj hercov Dana Aykroyda, Billa Murraya (Charlieho anjeli, Stratení v preklade) aj Ernieho Hudsona, ktorí tvorili väčšinu pôvodnej štvorice. Škoda, že ponuku na pokračovanie nedostala aj Sigourney Weaver (Votrelec, Avatar, Paul, Podnikavé dievča).

Už z ukážky je pritom viditeľné, že pôjde o poriadne zaujímavý kúsok. New Jersey a predpokladáme, že celé západné pobrežie bude ohrozovať temná sila ovládajúca ľad. V lete budú zamŕzať ľudia a proti temnej moci sa bude musieť postaviť moc, ktorá už má skúsenosti proti podobnej pliage. Pre fanúšikov série, alebo žánru ako takého (sci-fi miešané s komédiou, po novom aj s katastrofickým filmom) bude nepochybne plusom časť pôvodnej zostavy, ktorá je pre sériu nezameniteľná. Miešanie staršej a novej generácie sme tu už mali a obča sto vychádza dobre.

Informačné minimum

  • Originálny názov: GHOSTBUSTERS: FROZEN EMPIRE
  • Očakávaný príchod do kín: koncom marca 2024
  • Réžia: Gil Kenan
  • Scenár: Jason Reitman & Gil Kenan
  • Založené na filme z roku 1984“Ghostbusters” od Ivan Reitman, ktorý napísali Dan Aykroyd a Harold Ramis
  • Produkcia: Jason Reitman, Jason Blumenfeld
  • Výkonní producenti: Dan Aykroyd, JoAnn Perritano, Amie Karp, Eric Reich, Erica Mills
  • Hrajú: Paul Rudd, Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace. Ďalej Kumail Nanjiani, Patton Oswalt, Celeste O’Connor, Logan Kim, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Annie Potts, Bill Murray a ďalší
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu