ZN.SK
Palermo Taliansko, Sicília

Red Bull ukázal krásne Palermo, Youtuberi jeho smetiskovú verziu

Red Bull sa opäť predstavil v zaujímavom videu. Nedávno z Česka a Slovenska, teraz zo Sicílie. Palermo vidíme v najkrajšom možnom svetle, kým…

Red Bull nás nedávno prekvapil videom, ktoré spropagovalo Česko a Slovensko, napriek tomu, že sa v našich krajinách nejazdí Veľká cena F1. Pred pár týždňami priniesol Red Bull video z talianskeho Palerma a aj názov mesto zdraví a oznamuje, že okruh „Monza volá“.

Hlavnou hviezdou v tomto zaujímavom a kvalitne spracovanom videu je Max Verstappen, jazdec F1, ktorý prechádza sicílskym mestom, známymi miestami, trhoviskom skôr, než sa posadí do formuly. Aj v tomto videu dostáva formula svoj priestor, jej charakteristický zvuk rozozvučnil miestne ulice. Palermo vidíme naozaj v tom najkrajšom možnom svetle.

Palermo: Paródia a trpká realita

Nuž a práve úspešné video, ktoré zaujalo svojou vizuálnou stránkou, má prekvapivo brata. Či skôr paródiu, ktorú pripravili youtuboví zabávači z kanálu Matranga e Minafò. Tí sa rozhodli urobiť vlastnú verziu pohľadu na našlapaný motor v uliciach Palerma. Ukázali pritom také Palermo, o ktorom asi dobrovoľne nechce žiadne turista vedieť a rád by sa mu vyhol. Vtipným faktom je, že video má len jediný deň a už 26 tisíc pozretí. Populárna dvojica si dala záležať a za pár týždňov od originálu majú svoju trpkejšiu verziu. Na ťuk ťuku, medzi odpadkami a vo dvojici. Snaha o podobného ducha videa sa cení.

Dokonca podobne, ako v Red Bull videu, aj tu vidíme menovky miest, po ktorých sa scéna pohybuje. Len na miesto prilby majú chlapíci na tvárach dýchacie respirátory.

Už jedno promo video poznáme

Videá z dielne Red Bullu, ktoré sa odohrávajú na zaujímavých miestach sú nám známe. Nedávno totiž práve Red Bull nakrútil zaujímavé video, ktoré odhaľuje krásy Česka a SLovenska. Zaujímavé video s plne profesionálnou technikou nám prinieslo pohľad na historické centrum Prahy, Moravu a na Slovensku sme mohli vidieť tie niekoľko zaujímavých lokalít. Napríklad Letisko v Poprade pod Tatrami, alebo v Pribyline medzi drevenicami. Neskôr video dorazilo do centra Bratislavy až na Bratislavský hrad. To najzaujímavejšie však je, že video necestuje peši, ale na formuli F1. O tejto zaujímavosti hovorí aj kniha Filmové miesta. Palermo tak nie e prvé a našťastie sa o Slovensku nikto paródiu nechystá spraviť.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu