Red Bull ukázal krásne Palermo, Youtuberi jeho smetiskovú verziu

Red Bull ukázal krásne Palermo, Youtuberi jeho smetiskovú verziu

Red Bull nás nedávno prekvapil videom, ktoré spropagovalo Česko a Slovensko, napriek tomu, že sa v našich krajinách nejazdí Veľká cena F1. Pred pár týždňami priniesol Red Bull video z talianskeho Palerma a aj názov mesto zdraví a oznamuje, že okruh “Monza volá”.

Hlavnou hviezdou v tomto zaujímavom a kvalitne spracovanom videu je Max Verstappen, jazdec F1, ktorý prechádza sicílskym mestom, známymi miestami, trhoviskom skôr, než sa posadí do formuly. Aj v tomto videu dostáva formula svoj priestor, jej charakteristický zvuk rozozvučnil miestne ulice. Palermo vidíme naozaj v tom najkrajšom možnom svetle.

Paródia a trpká realita priamo z Palerma

Nuž a práve úspešné video, ktoré zaujalo svojou vizuálnou stránkou, má prekvapivo brata. Či skôr paródiu, ktorú pripravili youtuboví zabávači z kanálu Matranga e Minafò. Tí sa rozhodli urobiť vlastnú verziu pohľadu na našlapaný motor v uliciach Palerma. Ukázali pritom také Palermo, o ktorom asi dobrovoľne nechce žiadne turista vedieť a rád by sa mu vyhol. Vtipným faktom je, že video má len jediný deň a už 26 tisíc pozretí. Populárna dvojica si dala záležať a za pár týždňov od originálu majú svoju trpkejšiu verziu. Na ťuk ťuku, medzi odpadkami a vo dvojici. Snaha o podobného ducha videa sa cení.

Dokonca podobne, ako v Red Bull videu, aj tu vidíme menovky miest, po ktorých sa scéna pohybuje. Len na miesto prilby majú chlapíci na tvárach dýchacie respirátory.

Rate this post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.