ZN.SK
ovocný drink s pendrekmi

Recepty: Osviežujúci letný jahodový drink s ovocnými pendrekmi

Leto sa prehuplo do svojej druhej polovice a konečne to vyzerá na poriadne vysoké letné teploty. Nezabudnite na pravidelné dopĺňanie tekutín, každý pohár s vodou či…

Zľavy na wellness pobyty

Leto sa prehuplo do svojej druhej polovice a konečne to vyzerá na poriadne vysoké letné teploty. Nezabudnite na pravidelné dopĺňanie tekutín, každý pohár s vodou či limonádou sa dá predsa krásne vyšperkovať. A ani milovníci sladkého sa nemusia báť, ľahké nepečené torty potešia malých aj dospelých. Neveríte? Vyskúšajte tip na letné osvieženie vylepšený o ovocné pendreky Haribo. Povedzme tento jahodový drink.

jahodový drink ovocný drink s pendrekmi

Júlové teploty síce nevystúpili príliš vysoko, ale podľa meteorológov to aspoň vyzerá na horúci august. V lete treba myslieť na pravidelný pitný režim. Smäd najlepšie zaženie voda, ale deti určite ocenia aj trochu kreativity.

Osviežujúci letný jahodový drink

Ingrediencie:

 • 1 l perlivej vody
 • 450 ml neperlivej vody
 • 50 ml citrónovej šťavy (cca 2–3 citróny)
 • 50-100 g krupicového cukru
 • 200 g čerstvých alebo mrazených jahôd
 • 10 väčších lístkov medovky
 • jahodové a jablkové Haribo Balla Stixx
 • medovka, čerstvé jahody a citrón na ozdobenie

Postup:

 1. Cukor zmiešajte s 200 ml vody a zahrievajte, kým sa nerozpustí. Zložte z ohňa, do hrnca pridajte lístky medovky a nechajte vychladnúť.
 2. Jahody rozmixujte s 250 ml vody. Ak použijete mrazené jahody, tak nimi drink krásne vychladíte.
 3. Pripravte si veľký džbán. Z cukrovej vody vyberte listy medovky a prelejte do džbánu. Do toho pridajte aj rozmixované jahody s vodou, citrónovú šťavu a perlivú vodu.
 4. Pridajte ľad, premiešajte a rozlejte do pohárov. Každý pohár ozdobte medovkou a plátkom citrónu, prípadne aj na kúsky nakrájanými čerstvými jahodami. Do každého pohára naaranžujte aj niekoľko Haribo Balla Stixx a hneď podávajte. Jahodový drink je hotový po chuťovej aj vizuálnej stránke.
Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu