ZN.SK
Kokaínový medveď (Cocaine Bear)

Medveď na kokse (Cocaine Bear) je na SkyShowtime s dabingom

Medveď na kokaíne, alebo Medveď na kokse (Cocaine Bear), komediálno-hororový úlet o sfetovanom medveďovi v národnom parku Krvavé hory, je…

Medveď na kokaíne, alebo Medveď na kokse (Cocaine Bear), komediálno-hororový úlet o sfetovanom medveďovi v národnom parku Krvavé hory, je už na streamovacej službe Sky Showtime. K dispozícii je pre predplatiteľov aj s českým dabingom, alebo slovenskými titulkami. Hororový úlet do hlavných úloh prekvapivo obsadil aj deti, ktoré sa nebránia popustiť uzdu rodičovskej výchove a vyrieknuť nejaké to slovíčko, alebo ochutnať niečo zakázané.

Kokaínový medveď (Cocaine Bear)

Príbeh je veľmi jednoduchý a vlastne od neho ako diváci ani nemôžeme veľa čakať. Film nás môže len pobaviť svojim obsahom a krvilačnosťou medveďa. Presnejšie medvedice. Niektoré scény nedávajú logiku, no napriek tomu je film zohraný ako výborná komédia, ktorú si však nemôžete pozrieť s deťmi. Pre mieru nadávok, krvi, drastických scén, neraz dobre zvládnutých, ale stále s viditeľným CGI.

SkyShowtime tak pridal ďalší zo zaujímavých kúskov, ktoré zarezonovali v kinách a teraz môžu zarezonovať v streamovacom éteri. Medveď na drogách má niečo do seba. Napriek svojej jednoduchosti nevieme celkom predvídať, kto zomrie, kto nie a  ako sa bude priebeh filmu uberať. Šlo tiež o posledný film, na ktorom sa podieľal Ray Liotta, respektíve jeden z troch, ktoré si budú písať rok dokončenia postprodukcie a uvedenia ako 2023. Ray Liotta zomrel 26. mája 2022. Medveď na kokse si ho v závere filmu pripomína.

Príbeh je veľmi jednoduchý, inšpirovaný dávnejšími udalosťami

Medveď na kokse (Cocaine Bear) má jednoduchý scenár. Hlavným antihrdinom je medveď, ktorému zachutí kokaín. Ten zhodil nešťastný pašerák, ktorému sa nepodarilo prežiť zoskok lietadlom počas prevážania kontrabantu. Balíčky v zalesnenom národnom parku skôr než poskokovia hlavného dílera (Liotta) nachádza práve sfetovaná medvedica. Jej prednosťou je lepší čuch a samozrejme poriadne veľká závislosť, vďaka ktorej prahne po ďalšej dávne práškovej drogy. Vo filme sa tak opakujú tvrdenia o poznaní správania medveďa, ktoré však akosi neplatia. Odrazu totiž neplatí nič z toho, čo vedia odborníci, turisti, alebo strážkyňa parku.

Vo filme v pazúroch a zuboch medveďa nekončí bezhlavo každý. No aj ten, čo unikne, nemusí uniknúť navždy. Film je drsný, krvavý, no nie príliš, ako iné snímky. Ak od neho nebudete čakať veľa, len zábavu a ulietavanie na neobvyklosti, užijete si ho.

Naozaj sa tieto udalosti už stali?

Film sa odvoláva na fakt, že bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. Je to naozaj tak. Tvorcovia sa inšpirovali udalosťou z roku 1985, ktorá bola inšpiráciou len z malej časti. Medveď na kokaíne sa totiž v skutočnosti inšpiroval len samotnou udalosťou objavenia balíčku drog v prírode, ktorý skonzumovala, či ochutnala divá zver v lese.

V reálnom svete sa podobný príbeh odohral, no medveď po ochutnaní drog zomrel na zlyhanie orgánov. Americký čierny medveď, ktorý balíček objavil a preskúmal svoju zvedavosť neprežil. Tento prípad sa odohral v lesoch štátu Georgia. Ten nešťastník mal svojho času v médiách ironicky milú prezývku „snow bear“ ako narážku na biely prášok. Prípad z roku 1985 sa týkal parašutistu, ktorý drogy pašoval zo vzduchu a neprežil zoskok padákom. Aj takáto inšpirácia sa vo filme objavila, no ťažisko filmu – útek pred krvilačným na drogách fičiacim medveďom, už bol vymyslený.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu