ZN.SK
T6 cree led extol light

Ručná baterka T6 CREE LED od Extol Light je slušné a výkonné svietidlo

V prípade ručnej baterky T6 CREE LED od Extol Light ale môžeme hovoriť o unikátnom zariadení. Nasledovný článok je jeho predstavením…

Česká značka náradia a techniky EXTOL sa podľa určenia náradia rozdeľuje na triedy Craft, Premium, či Industrial. Avšak zaujímavou je aj kategória výrobkov pod značkou EXTOL light. Jednak preto, že ide o kategóriu výrobkov pre moderné trendy riešenia smart domácnosti, ale aj preto, že pod ňu spadá niekoľko druhov svietidiel. Tie, využívajúc technológiu LED, občas dokážu prekvapiť svojim výkonom, zaujímavým riešením, prípadne funkcionalitami. Najmä za predpokladu, že oblasť moderných vychytávok Smart domácností vás doteraz obchádzala. V prípade ručnej baterky T6 CREE LED od Extol Light ale môžeme hovoriť o unikátnom zariadení. Nasledovný článok je jeho predstavením a recenziou.

T6 cree led extol light

Kovová baterka T6 CREE LED

Svietidlo, ručná baterka T6 CREE LED, má viacero predností. Tou prvou bude už na prvý pohľad kovové vyhotovenie. po jej rozbalení a poťažkaní bude evidentné, že nejde len tak o obyčajnú konštrukciu, ktorá má ťažiť z charakteru materiálu, ale vyhotovenie má aj svoj dôvod. Takto vám vydrží oveľa viac. Pevné materiály, veľmi pekný dizajn a farba, aj to sú prvky, pre ktoré budete radi baterku používať, hoci tie hlavné vlastnosti naozaj tie, ktoré ukrýva po zapnutí. Baterka je balená už nabitá, takže nemusíte celkom nový prístroj nabíjať hneď ako sa k nemu dostanete. Otestovať ho môžete pokojne ihneď po rozbalení. Nechtiac sme baterku nechali 6 dní vonku, pričom 3 dni bola vystavená dažďu a dva dni vysokým horúčavám. Je výhodou, ak takéto malé pochybenie nenesie žiadne následky.

Na prvé poťažkanie ide o dlhší nástroj, než je zvyk pri klasických malých trendy baterkách s tlačidlom na konci rukoväte. Táto má tlačidlo riešené pomocou malého gumového tlačidla blízko svietiacej hlavy. Hneď pod ním je jeden diel, ktorým sa dá otáčať a odhalí dva porty. Jeden na nabíjanie baterky a druhý na nabíjanie čohokoľvek, čo dokážete do baterky pripojiť. Baterka je totiž nie len svietidlo, ale zároveň aj prenosná nabíjačka pre ostatné zariadenia, ktoré majú koncovku pre klasický Android, iOS v rámci iPhonov, ale aj koncovku na iPady. Kábel je súčasťou baterky.

Svietivosť je pekelná

Od baterky očakávate, že bude svietiť. Aké jednoduché. Lenže čo ak vás prekvapí a to niekoľko násobne? V prípade tejto baterky je to celkom možné, pretože T6 CREE LED od Extol Light má pekelnú svietivosť. Na diaľnicu si ju neberte namiesto diaľkových svetiel, nech nevyvoláte rozruch. Svietivosť s 800 lumen má na pol kilometri v slušnej sile a aj za touto hranicou stále baterku vidieť. Domy a kukuričné polia na vzdialenosť pol kilometra stále vidíte jasne a rozoznávate okná, či fasádu domu. Je to úctyhodné, keďže bežné baterky končia niekde pri sto metroch až dvesto metroch, samozrejme v závislosti od používanej batérie.  Najzaujímavejšie je sledovať, že baterku neosvetľuje žiadna žiarovka, len malá LED žiarivka, malý článok, ktorý dokáže svietiť na dve fázy. Jedna fáza je po prvom stlačení tlačidla v plnej sile, druhá fáza svieti v polovičnej sile. Tretia fáza je vypnutie a opäť dookola.

Batéria stojí taktiež za zmienku. Baterka má svoju vlastnú batériu. Ide o technológiu Li-on a so slušnou kapacitou až mAh 4000. To znamená, že reálne baterku nabijete a niekoľko týždňov s ňou môžete pravidelne navštevovať záhradu, venčiť psa a mať zabezpečené osvetlenie na rozľahlom pozemku. Povedzme pre prípad kontroly, alebo len zaistenia vlastnej bezpečnosti. Pre funkciu spätného odovzdávania energie je použiteľná ako nabíjacia banka pre iné zariadenia, ako bolo už spomenuté, pritom aj po nabití iPhonu dokáže plnohodnotne fungovať ešte niekoľko večerov. Baterku u nás využívame na bežné večerné, respektíve neskorovečerné návštevy záhrady, kôlne, drevárne počas zimy po drevo, alebo len tak pri venčení psa. Vždy je pri baterke možné hovoriť o spoľahlivosti. Nabijete ju pokojne cez USB, napríklad cez počítač, alebo ju pichnete do každého moderného televízora, alebo dokonca auta s USB portom. USB to istí.

Pokiaľ vidíte v svietidlách využívajúcich technológiu LED aj vlastnosť, alebo označenie CREE, ide o pomenovanie americkej spoločnosti, ale tiež jej technológie vysokého výkonu. Označenie CREE si hrdo nesú niektoré LED svietidlá, pretože skúsenejší vedia, čo môžu čakať. Nečakajte totiž len tak obyčajné svietidlo, led žiarovku v podobe malého pásika, ktorá síce krásne osvetlí priestor okolo a môžeme pri nej hovoriť o úspornosti, no v porovnaní s CREE je to niečo celkom iné.

Zopár vlastností:

  • Výrobca: Extol, EXTOL Light,
  • Kódové označenie výrobku: 43124
  • Kapacita batérie: 4000 mAhm
  • Konštrukcia: hliníková, batéria a gumové tlačidlo, prípadne čelné sklo,
  • Využiteľnosť: domácnosť aj profesionáli
  • Oficiálny dosah svietivosti: 500 metrov, reálny: o niečo viac
  • Oficiálne stránky: extol.sk
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu