ZN.SK
Bažant 73, reklama v predpovedi počasia

Predpoveď počasia na Markíze v retro štýle s Bažantom

Hurbanovský Bažant už pred nedávnom odštartoval masívnu kampaň propagujúcu jednu z pôvodných pivárskych receptúr Zlatého Bažanta, ktorú uvádzajú ako Bažant 73.

Hurbanovský Bažant už pred nedávnom odštartoval masívnu kampaň propagujúcu jednu z pôvodných pivárskych receptúr Zlatého Bažanta, ktorú uvádzajú ako Bažant 73. S propagáciou je spojených aj niekoľko reklám, ktoré sú mimoriadne dobre zvládnuté po vizuálnej stránke. Autori si dali záležať na podobe čo najdôslednejšie vernej vzhľadu reklám a uvedenia výrobkov v 70-tych rokoch. Aj etiketa a ďalšie vizuály propagácie nového produktu v ponuke sú ladené v retro štýle. Zlatý Bažant sa tak stal jedným z ďalších, čo sa v akejkoľvek podobe vracia do minulosti. Najvýraznejšie to robil v poslednom čase LIDL v rámci retro edícií niekoľkých výrobkov. Dávne časy, pre mnohých bezstarostné, sú pre staršie generácie zväčša stále spojené s príjemnými spomienkami. Pre mladých však naopak ide o niečo nové.

Bažant 73, reklama v predpovedi počasia

Predpoveď počasia na Markíze a jej uvedenie

Zlatý Bažant však v rámci propagácie zašiel 9. mája ešte ďalej. Po športovom spravodajstve sa na Markíze objavila televízna hlásateľka Nora Beňačková, ktorá tak ako kedysi, uviedla nasledujúci program. Bez počítačov, animácií a diaľkového ovládača sa v predpovedi počasia samotný Jozef Iľko objavil v úlohe meteorológa sprevádzajúceho programom. Tak ako kedysi, vystačil si s papierovou mapou, tabuľami, ukazovadlom a vsúvanou obrazovkou s teplotami vo vrchoch. Číslice tvorili hrubou ceruzkou alebo fixkami, jednotlivé obrazovky cez výkresy s vymeniteľnou grafikou. Mnohé záviselo od zručnosti a fyzického materiálu. Každý, čo nemal doteraz skúsenosti s podobou podobného vysielania v minulosti si odrazu mohol spraviť predstavu a porovnať s dobou, v ktorej žili naši rodičia a starí rodičia. Oproti iným dňom, kedy sa „sponzor počasia“ derie hneď niekoľko krát v rôznych reklamách, tentoraz si Zlatý Bažant rezervoval počasie len pre seba.

Podarilo sa nám zaznamenať len časť. Ospravedlňte kvalitu záznamu a zvuku.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu