Popoluška a rozprávkové Vianoce na hrade Červený Kameň 2017 - Zaujímavé novinky ZN.SK

Popoluška a rozprávkové Vianoce na hrade Červený Kameň 2017

Nie je viac rozprávkového obdobia ako sú Vianoce a nie je viac rozprávkových miest, ako sú hrady a zámky Slovenska. Hrad Červený Kameň, ktorý patrí medzi najnavštevovanejšie hrady na Slovensku, aj tento rok pred Vianocami pripravil inscenované vianočné prehliadky, ktoré sú malým divadelným vystúpením počas toho, ako prechádzate a spoznávate priestory hradu.

Popoluška Červený Kameň

Popoluška na Červenom Kameni 2017

SNM-Múzeum Červený Kameň vás pozýva už tradične počas najkrajších sviatkov v roku na špeciálne inscenované vianočné prehliadky. V dňoch 27. – 30. decembra 2017 sa môžete opäť tešiť na vianočný príbeh inšpirovaný rozprávkou Popoluška.

Legendárny príbeh ožíva v priestoroch hradu Červený Kameň. Príjmite naše pozvanie a zažite spolu s nami rozprávkové Vianoce na hrade. Stretnete sa s Popoluškou aj s jej dvomi sestrami a zistíte, že aj obyčajné dievča sa môže stať princeznou a pravú lásku nepremôže žiadna ľudská zloba ani závisť.

Celý príbeh sa bude odohrávať vo vianočne vyzdobenom hradnom interiéri a po skončení prehliadky môžete navštíviť aj povianočný stredoveký remeselný trh, ktorý SNM-Múzeum Červený Kameň pripravilo v spolupráci s občianskym združením Schatmansdorf. Začiatok prehliadky bude každých tridsať minút od 10.00 do 16.00 hod.

Vstupné na podujatie:

  • dospelí: 8,00 €
  • seniori, študenti, a deti od 3 rokov: 4,00 €
  • rodinné vstupné: 22,00 €
  • deti do 3 rokov: zdarma

Oficiálne stránky hradu Červený Kameň: www.hradcervenykamen.sk


Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.