ZN.SK
Tefal Personal Blender

Test: Personal Blender, mixér so smoothie pohárom od Tefal

Ešte nie veľmi známa kategória spotrebičov Personal Blender, je vlastne v preklade Osobný miešač. Na ovocie, alebo len nápoje, kde potrebujete mixovať.

V časoch popularity smoothies a zdravého životného štýlu si takéto vynálezy nachádzajú uplatnenie. Nepohrdnú nimi však aj takí, ktorým nejde primárne o smoothie, ale skôr o mixovanie a prenášanie. Mamičky s deťmi, tí, ktorí potrebujú koktail rozmiešať, urobiť čo najmenší neporiadok a s minimálnym narábaním ďalej hotovú vec zobrať so sebou. Mali sme možnosť vyskúšať si zaujímavé riešenie, ktoré jeho používateľ dokáže oceniť hneď z viacerých dôvodov. Ešte nie veľmi známa kategória spotrebičov Personal Blender, je vlastne v preklade Osobný miešač.

Tefal Personal Blender

Malý spotrebič, ktorý šetrí riad, čas aj nervy

V redakčnej kuchyni u nás pobudol a svoje dobré miestočko našiel Tefal Personal Blender BL1A0, drobný mixér, ktorý je ťažké nazvať len mixérom. Evidentne jeho výrobcovi šlo o výrobok využiteľný pri mixovaní ovocia s tým, že tú istú nádobu si aj so sebou beriete tam, kde koktail budete potrebovať. Už pred rozbalením tak viete, čo môžete očakávať. Následne môže len príjemne prekvapiť, ak sledujete jednotlivé detaily riešenia celého zariadenia. Základné telo je z nerezovej ocele, napriek tomu veľmi ľahké. Po nasadení na linku, či iný podklad, sa prísavky zospodu prichytia a prístroj sa nehýbe. Ak ho potrebujete zdvihnúť, prísavky už nedržia tak pevne, takže to ide bez problémov.

Žiadne tlačidlá, čudlíky, prepínače. Kto má ale skúsenosti s podobnými zariadeniami, vie, že postačí všetko nasadiť na správne miesto a pritlačiť pohár. Režúce nože sa v pohári aktivujú až po stlačení pohára k telu. Štyri čepele si poradia s ovocím a nepochybne aj rôznymi nápojmi.

Práca s Tefal Personal Blender „osobným miešačom“

Nesporná výhoda je fakt, že po sebe nenecháte neporiadok. Jediné, čo je nutné umyť, sú nože. Čo v prípade ovocia a koktailov aj tak urobíte hravo a rýchlo. Keďže pohár odšrobujete z hlavy s nožmi, nedá sa pozabudnúť na nože, ak už ich držíte v ruke. Smoothie pokojne s mrazenými bobuľami do tekutého stavu rozseká v priebehu 20 sekúnd. Len koktail z banánu a trochu vody zvládne do 10 sekúnd pri do polovice naplnenej nádobe a do 15 až 20 sekúnd aj pri celej doplna. Najviac zaberie pri prvom použití asi len to čudovanie, že vec môže fungovať tak rýchlo. Táto nová kategória spotrebičov má tú hlavnú svoju výhodu hlavne v tom, že mixovacia nádoba je aj tá, na prenos hotového nápoja. Len sa otočí opačne, vymení kryt a môžete vyraziť. Ocenia to aj mamičky, keďže s minimálnou prácou sa dá pripraviť v podstate čokoľvek ovocné aj neovocné, kde sa hodí malý mixér.

  • Objem nádoby je 600 ml
  • Názov výrobku: TEFAL PERSONAL BLENDER BL1A0
  • Použitie v umývačke riadu: časti, mimo elektrické telo, áno.
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu