Pamätné diela k augustu 1968: zberateľská bankovka, minca, medaila aj známka

Pamätné diela k augustu 1968: zberateľská bankovka, minca, medaila aj známka

Pamätné diela zobrazujúce občiansky odpor proti okupácií z roku 1968 budú môcť záujemcovia získať na jednom mieste, v rovnakom čase.  Pôjde o suvenírovú bankovku, zberateľskú mincu, pamätnú medailu a poštovú známku, ktorých vydanie iniciovala nezisková organizácia Camera Obskura. Na všetkých dielach bude v rôznych formách zobrazená legendárna fotografia Ladislava Bielika Muž s odhalenou hruďou pred okupačným tankom. Prezentácia diel sa uskutoční 21.8.2018 na Univerzite Komenského, na mieste, kde vyhasli životy troch ľudí po streľbe okupantov.

Ladislav Bielik Muž s odhalenou hruďou

21. augusta 1968 – 21. augusta 2018

O 10:00 sa pod záštitou Konfederácie politických väzňov Slovenska pred budovou univerzity uskutoční pietny akt kladenia vencov k pamätnej tabuli pripomínajúcej smrť Danky Košanovej, Stanislava Siváka a kpt. Jána Holíka.

Slovensko 1,80 EUR poštová známka pofis, Muž s odhalenou hruďou August 1968

zdroj foto: pofis.sk

Od 11:00 sa v budove univerzity začne prezentácia a predaj pamätných diel. Každé z diel bude pre médiá a zberateľov prezentovať jeho autor, alebo vydavateľ. Poštovú známku Slovenskej pošty vytvoril akademický maliar Rudolf Cigánik, zberateľskú mincu Národnej banky Slovenska Prof. Patrik Kovačovský, pamätnú medailu spracovanú v Mincovni Kremnica PhDr. Kliment Mitura. Suvenírovú bankovku bude prezentovať spoločnosť Nunofia.

50 výročie okupácie Československa a odporu proti vojskám Varšavskej zmluvy

Spolu s týmito dielami predstaví Historický ústav SAV aj úplne novú publikáciu vydavateľstva Veda “Dubček”, autorov Londák, Michálek a spol.

Záujemcovia a zberatelia budú usmerňovaní usporiadateľmi. Na poriadok a dopravné predpisy bude dohliadať mestská a poriadková polícia.

Pamätné diela k augustu 1968: zberateľská bankovka, minca, medaila aj známka
Ohodnoť tento článok
Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.
Viac:
roláda-bez-múky
Kakaová roláda s tvarohom, úplne bez múky – Recept a príprava

Ovocie a samozber ovocia
Samozber ovocia je na Slovensku trendom čoraz viac

Monitorovanie vozidiel
Majte svoje vozidlá stále pod dohľadom: Riešením je monitoring vozidiel

Zavrieť