Pamätné diela k augustu 1968: zberateľská bankovka, minca, medaila aj známka

Pamätné diela k augustu 1968: zberateľská bankovka, minca, medaila aj známka

Pamätné diela zobrazujúce občiansky odpor proti okupácií z roku 1968 budú môcť záujemcovia získať na jednom mieste, v rovnakom čase.  Pôjde o suvenírovú bankovku, zberateľskú mincu, pamätnú medailu a poštovú známku, ktorých vydanie iniciovala nezisková organizácia Camera Obskura. Na všetkých dielach bude v rôznych formách zobrazená legendárna fotografia Ladislava Bielika Muž s odhalenou hruďou pred okupačným tankom. Prezentácia diel sa uskutoční 21.8.2018 na Univerzite Komenského, na mieste, kde vyhasli životy troch ľudí po streľbe okupantov.

Ladislav Bielik Muž s odhalenou hruďou

21. augusta 1968 – 21. augusta 2018

O 10:00 sa pod záštitou Konfederácie politických väzňov Slovenska pred budovou univerzity uskutoční pietny akt kladenia vencov k pamätnej tabuli pripomínajúcej smrť Danky Košanovej, Stanislava Siváka a kpt. Jána Holíka.

Slovensko 1,80 EUR poštová známka pofis, Muž s odhalenou hruďou August 1968

zdroj foto: pofis.sk

Od 11:00 sa v budove univerzity začne prezentácia a predaj pamätných diel. Každé z diel bude pre médiá a zberateľov prezentovať jeho autor, alebo vydavateľ. Poštovú známku Slovenskej pošty vytvoril akademický maliar Rudolf Cigánik, zberateľskú mincu Národnej banky Slovenska Prof. Patrik Kovačovský, pamätnú medailu spracovanú v Mincovni Kremnica PhDr. Kliment Mitura. Suvenírovú bankovku bude prezentovať spoločnosť Nunofia.

50 výročie okupácie Československa a odporu proti vojskám Varšavskej zmluvy

Spolu s týmito dielami predstaví Historický ústav SAV aj úplne novú publikáciu vydavateľstva Veda “Dubček”, autorov Londák, Michálek a spol.

Záujemcovia a zberatelia budú usmerňovaní usporiadateľmi. Na poriadok a dopravné predpisy bude dohliadať mestská a poriadková polícia.


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.