ZN.SK
Overené Facebook stránky

Overená stránka na Facebooku a ikonka overenia pravosti

Facebook začal už dávnejšie pridávať svojvoľne ikonku identifikujúcu stránky ako overené a pravé len samovoľne. Vás k tomu nepotrebuje a zatiaľ ani nechce.

Facebook začal už dávnejšie pridávať svojvoľne ikonku identifikujúcu stránky ako overené a pravé len samovoľne. Medzi prvými, ktorí toto overenie získali, boli známe osobnosti, kde Facebook len predpokladal, že ide o oficiálne stránky na základe počtu fanúšikov, na základe používanej technológie (príspevky, používané aplikácie a pod.), ale tiež na základe ďalších parametrov. Dlší čas toto overenie používa Twitter, vďaka čomu pri spleti množstva rôznych pochybných aj nepochybných profilov bolo ťažké rozoznať, či ste na twitteri skutočnej Scarlet Johanson, alebo len niekoho úspešného, čo zneužil jej fotografie. Po novom v tom nie je Twitter sám, overenie začal používať ja Facebook.

Overené Facebook stránky

Facebook a jeho overenie
Kým na Twitteri môžete o overenie požiadať a docieliť ho pomocou niektorých nástrojov, ktoré overia naozaj to, že ste daným zástupcom, na Facebooku je to náhodné. Na Slovensku ikonku overenia získalo niekoľko väčších portálov. ZN má teraz smolu, kým naša redakcia na Zaujimavosti.net mala vďaka súťažiam a akciám poriadnu fanúšikovskú základňu, na novom portáli ZN.Sk začíname odznova. Dosiahnuť overené stránky tak bude ťažké pre nás rovnako tak ako aj pre mnohé iné úspešné stránky. Môže za to fakt, že Facebooku sa nedá zatiaľ hovoriť do toho, či potvrdzuje pravé alebo nepravé stránky. Požiadať o overenie nie je možné, keďže to zamieta už samotná sekcia nápovedy.

V každom prípade do budúcna vítame možnosť vlastného overenia, napríklad dokázaním príslušnosti stránky na Facebooku k stránke internetovej. Overenie v nástrojoch Google je pomerne jednoduché. Len Facebook je výnimka. Alebo len zatiaľ neprišli na to, že overiť webové stránky sa dá jednoduchým umiestnením kódu. Toľko by stačilo k spokojnosti mnohých, ktorí sa venujú svedomitej práci budovania značky svojho portálu so všetkým, čo život prináša.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu