ZN.SK
Slovenská obálka z buxu

Ôsmy Harry Potter a prekliate dieťa v slovenčine už v predpredaji

Je to len pár hodín, čo sa už oficiálne dostala najočakávanejšia kniha tohto roka do predpredaja. Ôsmy príbeh čarodejníka s názvom Harry Potter a prekliate dieťa…

Je to len pár hodín, čo sa už oficiálne dostala najočakávanejšia kniha tohto roka do predpredaja. Ôsmy príbeh čarodejníka Harryho Pottera s názvom Harry Potter a prekliate dieťa (Harry Potter and the Cursed Child) sa dnes ráno objavil po prvý krát v predpredaji v rámci očakávanej slovenskej verzie. Práve 16. august bol dňom spustenia predpredaja. Preklad do slovenčiny prebieha práve aj v týchto dňoch a očakávané vydanie knihy vyzerá na záver septembra.

Slovenská obálka z buxu

Čo vieme zatiaľ:

  • Kniha v angličtine je v predaji už niekoľko dní
  • Celý neanglický svet čaká na jednotlivé termíny dokončenia prekladov a povolení na predaj
  • Počet strán slovenskej verzie ešte nie je známy. Uvidí sa až podľa prekladu
  • Obálka knihy v slovenčine je podobná na originálnu anglickú
  • Kniha je prepisom divadelnej hry, na čo možno nie sú všetci čitatelia pripravení. Niektorí sú nadšení, iní tento štýl ešte nepoznajú.
  • Termín uvádzaný na Bux.sk zobrazuje 27. september 2016
  • Hoci sa kniha predáva len pár hodín, všade je TOP najpredávanejšia. Pottermánia skrátka ožíva, nečudujeme sa.

S Potter sme chodili do školy, na strednú, aj do práce

Je zvláštne, že knižná séria, ktorá oslovila ešte väčšie publikum ako napríklad Traja pátrači, priniesla len sedem príbehov a pozná ich naozaj celý svet. Vychádzali priebežne podľa toho, ako postupoval aj hlavný hrdina v ročníkoch na strednej čarodejníckej škole. Lenže aj deti čitatelia rástli spolu so svojim hrdinom. V čase, keď prichádza ôsmy príbeh, hoci nie Harry Potter 8. ako taký, sú však už mnohí z pôvodných čitateľov rodičmi, v práci, či niekde celkom inde ako v časoch svojho detstva. Aj Harry Potter má deti, rovno tri. A toto je príbeh práve o najmladšom synovi.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu