ZN.SK
Chudiatko, Emma Stone, zdroj: Foto: Searchlight Pictures, Disney+

Oscarový film Chudiatko príde exkluzívne na Disney+ už 27. marca

Disney+ už o niekoľko dní poteší svojich predplatiteľov prekvapením v podobe oscarového a cenou BAFTA oceneného filmu Chudiatko…

Disney+ už o niekoľko dní poteší svojich predplatiteľov prekvapením, ktoré má úzke prepojenie na tohtoročné udeľovanie Oscarov a medializáciu konkrétnych víťazov. Hodnotiacu porotu a aj verejnosť nadchol film Chudiatko. Sureálna kombinácia vytvoreného nečloveka doktorom Frankesteinom získava v tomto prípade podobu mierne odlišného príbehu, ak je dielom stvorenia žena. Jedinečná Emma Stone svojou mimikou, v originálnom znení aj hlasovým prejavom a emóciou prinesie na plátna a po novom čoskoro aj na obrazovky televízorov doma unikátny herecký výkon. Na Slovensku si film na Disney+ budeme môcť pozrieť od 27. marca 2024.

Chudiatko, Emma Stone, zdroj: Foto: Searchlight Pictures, Disney+
Chudiatko, Emma Stone, zdroj: Foto: Searchlight Pictures, Disney+

Oceňovaný a očakávaný film Chudiatko

Pri súčte toho, čo dokázal film získať v najprestížnejších oceneniach, akými sa film aktuálne môže pýšiť, ide celkovo o 4 sošky filmovej akadémie – Oscary získané v kategóriách:

  • najlepšia herečka v hlavnej úlohe (Emma Stone)
  • najlepšie kostýmy
  • najlepší make-up a účesy
  • najlepšia výprava

K čomu je nutné pripočítať päť cien prestížnej ceny BAFTA

  • najlepšia herečka (Emma Stone)
  • najlepšia výprava
  • najlepšie kostýmy
  • najlepší make-up a účesy
  • špeciálne vizuálne efekty

K filmu vydalo Disney+ svoju tlačovú správu, v ktorej správu o uvedení filmu oznámilo. Je nepochybné, že program na jeden z večerov o týždeň už máme mnohí jasný. Film Chudiatko od režiséra Yorgosa Lanthimosa a producentky a predstaviteľky hlavnej úlohy Emmy Stone vykresľuje neuveriteľný príbeh a fantastický vývoj Belly Baxterovej, mladej ženy, ktorú oživil geniálny a neortodoxný vedec Dr. Godwin Baxter (Willem Dafoe). Pod Baxterovou ochranou sa Bella túži učiť a načerpať svetské vedomosti, ktoré jej chýbajú. Preto utečie s Duncanom Wedderburnom (Mark Ruffalo), uhladeným a zhýralým právnikom, na dobrodružnú cestu naprieč kontinentmi. Bella, oslobodená od predsudkov svojej doby, sa pevne drží svojho cieľa a zasadzuje sa za rovnosť a oslobodenie.

Film vznikol podľa knižnej predlohy Alasdaira Graya. Scenár napísal Tony McNamara, ktorý s režisérom Yorgosom Lanthimosom spolupracoval už aj na filme Favoritka. Film produkovali Ed Guiney, Andrew Lowe, Yorgos Lanthimos a Emma Stone.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu