ZN.SK
doláre

Omylom stlačila iné tlačidlo a vyhrala 10 miliónov dolárov

V Kalifornskej lotérii sa ešte minulý rok odohrala kuriózna situácia, ktorá však vyšla na svetlo sveta až teraz. Kalifornská lotériová…

V Kalifornskej lotérii sa ešte minulý rok odohrala kuriózna situácia, ktorá však vyšla na svetlo sveta až teraz. Kalifornská lotériová spoločnosť totiž prezradila príbeh ženy menom LaQuedra, ktorá si chcela kúpiť svoj stierací žreb vo výdajnom automate v predajni Vons. Pri stlačení finálnej voľby lotérie však do nej niekto neznámy vrazil a bez ospravedlnenia odišiel. Omylom vtedy potvrdila iný žreb, ktorý ani nechcela. Stál dokonca o 10 dolárov menej, keďže šlo o iný typ lotérie. Lenže…

doláre

Omylom vyhrala závratnú sumu

LaQuedra cítila nespokojnosť, že má u seba žreb o ktorý ani nestála. Lenže keď si neskôr overila si žreb, ktorý mala u seba, zostala v šoku. Vďaka neznámemu človeku, ktorý nemal ani trochu záujem ospravedlniť sa, jej nakoniec drobná situácia priniesla veľkú výhru. Podarilo sa jej totiž na tomto žrebe vyhrať 10 miliónov dolárov. Maximálnu možnú sumu.

Lotériová spoločnosť s tým prišla po určitom čase. Nepochybne aj preto, aby možno prehliadanú „ekonomicky výhodnejší typ žrebu“ podporil. CNN uvádza aj to, že žena peniaze plánovala použiť na nový dom a založenie neziskovej organizácie. K výhre na stieracích žreboch skrátka občas stačí šťastie a náhoda. Potom už je to len o štatistickej pravdepodobnosti.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu