ZN.SK
Obrazy do obývačky

Obrazy by vás mali v obývačke reprezentovať – umenie v interiéri

Už dávno nie je zariaďovanie bývania len o výbere praktického nábytku, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou. Teplo domova a estetický dojem

Zľavy na wellness pobyty

Už dávno nie je zariaďovanie bývania len o výbere praktického nábytku, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou. Teplo domova a estetický dojem vytvárajú predovšetkým dizajnové prvky, ktoré v nás budia emócie a podieľajú sa na vytváraní príjemnej atmosféry. Obrazy na stenu sú čoraz vyhľadávanejšou voľbou a najmä v obývačke majú svoje zaslúžené miesto.

Obrazy do obývačky

Mať zariadenú domácnosť funkčným nábytkom rozhodne nie je krokom vedľa, chýba tomu však cit pre estetiku a niečo, čo by príjemne oživilo priestory a vzbudilo pozornosť každého návštevníka. Obrazy na stenu budú unikátom v každej obývacej izbe a vítaným spestrením interiéru. Ich výber taktiež veľa napovie aj o vašom vkuse.

V obývačke má reprezentovať

Obrazy do obývačky majú túto miestnosť reprezentovať a poukázať na to, že ide o dominantnú izbu. Práve v nej totiž väčšinou vítame svoje návštevy a celkovo tu trávime najviac svojho času. Či už ide o odpočinok po príchode domov z práce alebo večerné sledovanie televízie, posedieť si na pohovke s tým, že si aspoň na chvíľu môžeme oddýchnuť, sa stáva našou dennou rutinou.

Dotvára celkový vizuál miestnosti

Prázdne steny pôsobia chladne a príliš neosobne. Veľa o vašom vkuse neprezrádzajú a pokiaľ máte priestory zariadené v jednotnom materiáli aj farebnom odtieni, celkový dojem interiéru možno vnímať pomerne monotónne. Práve obraz sa podieľa na vytvorení príjemnej a útulnej atmosféry a vďaka takémuto oživeniu bude celkový dizajn obývačky pôsobiť harmonicky a oveľa prívetivejšie.

Obrazy do obývačky

Dizajn interiéru vás pri výbere nasmeruje

Váhate pri výbere obrazu nad jeho motívom, veľkosťou či farebným spracovaním? Všímajte si zariadenie obývacej izby, práve tým si totiž zjednodušíte finálnu voľbu. Ak sa zariadenie obývacej izby vyznačuje ozdobnými prvkami a každý jeden kus je výrazným prvkom, striedmejší obraz v jemnej farebnej škále bude vhodnou alternatívou. Pri jednoduchšom vybavení voľte spomedzi výrazných obrazov.

Obrazy do obývačky

Farebné odtiene prispôsobte vybaveniu

Pokiaľ máte nábytok v neutrálnych farbách, skúste sa nimi riadiť aj pri výbere obrazu. Priveľmi pestrý a farbami výrazný typ by pôsobil v takomto prevedení obývačky priveľmi rušivo. Táto voľba sa týka predovšetkým obrazu, ktorý má vizuál interiéru podčiarknuť. Ak však hľadáte taký kúsok, čo bude dominantným prvkom, v tomto prípade sú ideálne predovšetkým kontrasty. S tými však opatrne, nie vždy môže ísť o najvhodnejšie riešenie a mnohokrát je lepšou voľbou striedmejší obraz. Ešte pred kúpou obrazu by ste tak mali dôkladne zvážiť, ako bude takýto výrazný doplnok vyzerať na mieste, kam ho plánujete umiestniť.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu