ZN.SK
the simpsons Simpsonovci

Podľa čoho pomenoval Matt Groening postavy v Simpsonovcoch

Seriál Simpsonovci patrí medzi najpopulárnejšie seriály na svete. Ich autor Matt Groening ich zostavil aj pomenoval podľa svojej rodiny.

Seriál Simpsonovci patrí medzi najpopulárnejšie seriály na svete. Vychádza už niekoľko desaťročí a aj u nás sme mu už venovali nemálo priestoru. Ich autor Matt Groening ich pomenoval podľa dvoch rôznych kľúčov. Kým mená v úzkej rodine rodinky Simpsonovcov vychádzajú z jeho vlastného života, iné mená už vyberal podľa trochu iného kľúča.

the simpsons Simpsonovci

Kde sa vzali mená a jednotliví členovia rodiny?

Matt Groening sa podpísal pod Simpsonovcov zo súčasnosti, Futuramu z budúcnosti a Disenchantment zo stredoveku. V prípade Simpsonovcov však ide o svetovo najväčší úspech jeho kresliarskej tvorby, ktorá bola plodná aj pred vznikom Simpsonovcov, len o ňom svet nevedel. Pri vymýšľaní rodinky sa veľmi nenatrápil. Zloženie rodiny tvorenej z troch detí, dvoch dcér a syna, totiž čiastočne kopíruje jeho vlastnú rodinu. Podobne tomu bolo aj s menami priamo v jeho rodine.

Mattov otec sa volá Homer, mama Margaret. V skutočnom živote má sestry Lisu, Maggie a Patty. Má však aj brata Marka. Do úlohy Barta (Bartolomeja) Simpsona sa pritom postavil sám. Sestru Patty možno považovať za inšpiráciu k menu jednej z dvojičiek Patty+Selma, ktoré predstavujú sestry Marge Simpsonovej. Zaujímavosťou však je aj to, že Matt nazval svojho syna Abe. V seriáli sa pritom Abe (Abraham) Simpson objavuje ako otec Homera Simpsona.

Ostatné mená a názvy pochádzajú z Portlandu

Mesto Portland v štáte Oregon, o ktorom spieval Frank Sinatra a neskôr Johnny Cash, je rodiskom aj samotného Matta Groeninga a ďalších členov jeho rodiny. Mesto v ktorom vyrastal, mu poskytlo nemálo inšpirácií k menám ďalších postáv v seriáli, ulíc, priestorov a bolo tou pravou inšpiráciou, ktorá by nepochybne z tejto spojitosti mohla v budúcnosti vyťažiť. Zaujímavosťou je, že hoci sa v seriáli objavuje Springfield, v skutočnosti je v USA toho mesto zastúpené 4x v rôznych štátov a veľkostiach. Žiadne však nemá všetko to, čo má seriálové mesto. Medzinárodné letisko, morský prístav, opustené ostrovy v okolí a ďalšie vlastnosti, ktoré slúžili scenárom jednotlivých dielov.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu