Podľa čoho pomenoval Matt Groening postavy v Simpsonovcoch

Podľa čoho pomenoval Matt Groening postavy v Simpsonovcoch

Seriál Simpsonovci patrí medzi najpopulárnejšie seriály na svete. Vychádza už niekoľko desaťročí a aj u nás sme mu už venovali nemálo priestoru. Ich autor Matt Groening ich pomenoval podľa dvoch rôznych kľúčov. Kým mená v úzkej rodine rodinky Simpsonovcov vychádzajú z jeho vlastného života, iné mená už vyberal podľa trochu iného kľúča.

the simpsons Simpsonovci

Kde sa vzali mená a jednotliví členovia rodiny?

Matt Groening sa podpísal pod Simpsonovcov zo súčasnosti, Futuramu z budúcnosti a Disenchantment zo stredoveku. V prípade Simpsonovcov však ide o svetovo najväčší úspech jeho kresliarskej tvorby, ktorá bola plodná aj pred vznikom Simpsonovcov, len o ňom svet nevedel. Pri vymýšľaní rodinky sa veľmi nenatrápil. Zloženie rodiny tvorenej z troch detí, dvoch dcér a syna, totiž čiastočne kopíruje jeho vlastnú rodinu. Podobne tomu bolo aj s menami priamo v jeho rodine.

Mattov otec sa volá Homer, mama Margaret. V skutočnom živote má sestry Lisu, Maggie a Patty. Má však aj brata Marka. Do úlohy Barta (Bartolomeja) Simpsona sa pritom postavil sám. Sestru Patty možno považovať za inšpiráciu k menu jednej z dvojičiek Patty+Selma, ktoré predstavujú sestry Marge Simpsonovej. Zaujímavosťou však je aj to, že Matt nazval svojho syna Abe. V seriáli sa pritom Abe (Abraham) Simpson objavuje ako otec Homera Simpsona.

Ostatné mená a názvy pochádzajú z Portlandu

Mesto Portland v štáte Oregon, o ktorom spieval Frank Sinatra a neskôr Johnny Cash, je rodiskom aj samotného Matta Groeninga a ďalších členov jeho rodiny. Mesto v ktorom vyrastal, mu poskytlo nemálo inšpirácií k menám ďalších postáv v seriáli, ulíc, priestorov a bolo tou pravou inšpiráciou, ktorá by nepochybne z tejto spojitosti mohla v budúcnosti vyťažiť. Zaujímavosťou je, že hoci sa v seriáli objavuje Springfield, v skutočnosti je v USA toho mesto zastúpené 4x v rôznych štátov a veľkostiach. Žiadne však nemá všetko to, čo má seriálové mesto. Medzinárodné letisko, morský prístav, opustené ostrovy v okolí a ďalšie vlastnosti, ktoré slúžili scenárom jednotlivých dielov.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.