Nový vlakový prepravca Arriva, priama linka Trenčín - Praha - ZN.SK

Nový vlakový prepravca Arriva, priama linka Trenčín – Praha

Arriva, nový vlakový prepravca, ktorý na Slovensku doteraz fungoval v rámci autobusovej dopravy, spúšťa novú vlakovú linku, ktorá vytvára na naozaj netradičnej trase spojenie, aké dosiaľ nikdy nebolo. Priamo z Trenčína sa bude dať cestovať pohodlne do Prahy nie cez tradičnú trasu západným Slovenskom, ale po koľajách priamo pretínajúcich Moravu, Olomouc smerom na Prahu. Už samotný operátor tejto trasy toto uvádza za jeho výhodu, keďže cez Vlársky priesmyk takáto medzinárodná linka nevedie. Oživenie to tak môže priniesť aj moravskému regiónu, nehovoriac o Trenčíne samotnom. Ľudia dochádzajúci za prácou tak budú mať výnimočnú príležitosť si skrátiť svoje cestovanie, čo vítajú už dnes viacerí mladí. V pohodlných vozňoch Arriva má byť dostupný dnes už bežný komfort ako Wi-Fi a ponúkajú aj relaxovú zónu s väčším miestom na spánok.

Vlaky Arriva

Aktuálne potvrdené časy jázd od 5. marca:

Ex 1093 Praha – Trenčín

Stanice
Praha hlavní nádraží 8:40
Pardubice hlavní nádraží 9:41
Olomouc hlavní nádraží 11:10 – 11:13
Přerov 11:28 – 11:30
Otrokovice 11:51 – 11:53
Staré Město u Uherského Hradiště 12:05
Uherské Hradiště 12:12
Uherský Brod 12:28
Bojkovice město 12:42
Slavičín 12:57
Bylnice 13:12
Trenčianska Teplá 13:31 – 13:36
Trenčín 13:42

Ex 1094 Trenčín – Praha

Stanice
Trenčín 14:19
Trenčianska Teplá 14:26
Bylnice 14:48
Slavičín 15:02
Bojkovice město 15:17
Uherský Brod 15:32
Uherské Hradiště 15:47
Staré Město u Uherského Hradiště 15:54
Otrokovice 16:07
Přerov 16:25
Olomouc hlavní nádraží 16:40 – 16:43
Pardubice hlavní nádraží 18:17
Praha hlavní nádraží 19:24

Vlak z Prahy ide v sobotu, 25. 3. a 28. 10., nevychádza 26. 3. a 29. 10.
Vlak z Trenčína do Prahy ide v nedeľu, 28. 3. a 6. 7., nevychádza počas 27. 3. a 3. 7.
zdroj: http://www.arriva-vlaky.cz/jizdni-rad/trencin-praha/

Nový vlakový prepravca Arriva, priama linka Trenčín – Praha
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Pokračovaním návštevy webstránky súhlasíte s používaním Cookies podrobnosti

ZN.SK používa Cookies

Magazín ZN.SK k svojmu fungovaniu využíva reklamné plochy, ktoré môžu pracovať so súbormi cookies. Súbory cookies v konečnom dôsledku používa, pretože nemá na výber. Dnes takmer všetky stránky používajú Cookies. Cookies sú súbory, v ktorých sa nachádzajú údaje o vašich záujmoch, orientácii na určité konkrétne oblasti záujmov, vekovú kategóriu a tiež umožňujú reklamným plochám zaistiť relevantnú reklamu aj k pohlaviu. Tieto stránky neuchovávajú osobné údaje o Vašej osobe, žiadne citlivé údaje súvisiace s adresou, heslami, alebo ďalšími prístupovými údajmi do stránok, zabezpečených prostredí a podobne. Zberom cookies nedochádza k zachytávaniu hesiel, ani osobnej komunikácie. Využívať ich môže Facebook, Google, alebo mnoho iných systémov.
Toto hlásenie a upozornenie vyplýva z povinnosti európskych zákonov upozorňovať na zber a čítanie Cookies. Internetom nazvaný zákon ako absurdný, ukladá povinnosť portálom upozorňovať na zber cookies, ktorý je pritom bežnou súčasťou online práce s počítačmi viac rokov.
Používanie cookies najlepšie definuje prehlásenie samotného Google:

Ako používa spoločnosť Google súbory cookie


Cookie je krátky textový súbor, ktorý do prehliadača odosielajú navštívené webové stránky. Webovým stránkam umožňuje zapamätať si informácie o vašej návšteve, napríklad preferovaný jazyk a ďalšie nastavenia. Ďalšia návšteva stránok tak môže prebehnúť ľahšie a môže byť produktívnejšia. Súbory cookie sú dôležité. Bez nich by bolo prehliadanie webu oveľa zložitejšie.

Súbory cookie používame na množstvo cieľov. Používame ich napríklad na ukladanie vašich predvolieb bezpečného vyhľadávania, na výber relevantných reklám, na sledovanie počtu návštevníkov na stránke, na zjednodušenie registrácie do nových služieb a na ochranu vašich údajov. Pozrite si zoznam typov súborov cookie, ktoré Google používa, a prečítajte si o tom, ako spoločnosť Google a jej partneri tieto súbory cookie používajú v inzercii. Naše pravidlá ochrany osobných údajov vysvetľujú, ako chránime pri používaní súborov cookie vaše osobné údaje a iné informácie.

Zdroj a kompletné vysvetlenie na: https://www.google.com/policies/technologies/cookies/

Zatvoriť

Viac:
Zell am see, Rakúsko
Kaprun a Zell am See: v zime svet lyžiarov, v lete jazier a zelene

Trnavské mýto, Bratislava
Podchod Trnavské mýto – jedno z najodpornejších miest Bratislavy

Bratislava 12. september, protesty prisťahovalci
V Bratislave polícia, Ukáž srdce, aj zrazy proti prisťahovalcom

Zavrieť