Nový vlakový prepravca Arriva, priama linka Trenčín - Praha - ZN.SK

Nový vlakový prepravca Arriva, priama linka Trenčín – Praha

Arriva, nový vlakový prepravca, ktorý na Slovensku doteraz fungoval v rámci autobusovej dopravy, spúšťa novú vlakovú linku, ktorá vytvára na naozaj netradičnej trase spojenie, aké dosiaľ nikdy nebolo. Priamo z Trenčína sa bude dať cestovať pohodlne do Prahy nie cez tradičnú trasu západným Slovenskom, ale po koľajách priamo pretínajúcich Moravu, Olomouc smerom na Prahu. Už samotný operátor tejto trasy toto uvádza za jeho výhodu, keďže cez Vlársky priesmyk takáto medzinárodná linka nevedie. Oživenie to tak môže priniesť aj moravskému regiónu, nehovoriac o Trenčíne samotnom. Ľudia dochádzajúci za prácou tak budú mať výnimočnú príležitosť si skrátiť svoje cestovanie, čo vítajú už dnes viacerí mladí. V pohodlných vozňoch Arriva má byť dostupný dnes už bežný komfort ako Wi-Fi a ponúkajú aj relaxovú zónu s väčším miestom na spánok.

Vlaky Arriva

Aktuálne potvrdené časy jázd od 5. marca:

Ex 1093 Praha – Trenčín

Stanice
Praha hlavní nádraží 8:40
Pardubice hlavní nádraží 9:41
Olomouc hlavní nádraží 11:10 – 11:13
Přerov 11:28 – 11:30
Otrokovice 11:51 – 11:53
Staré Město u Uherského Hradiště 12:05
Uherské Hradiště 12:12
Uherský Brod 12:28
Bojkovice město 12:42
Slavičín 12:57
Bylnice 13:12
Trenčianska Teplá 13:31 – 13:36
Trenčín 13:42

Ex 1094 Trenčín – Praha

Stanice
Trenčín 14:19
Trenčianska Teplá 14:26
Bylnice 14:48
Slavičín 15:02
Bojkovice město 15:17
Uherský Brod 15:32
Uherské Hradiště 15:47
Staré Město u Uherského Hradiště 15:54
Otrokovice 16:07
Přerov 16:25
Olomouc hlavní nádraží 16:40 – 16:43
Pardubice hlavní nádraží 18:17
Praha hlavní nádraží 19:24

Vlak z Prahy ide v sobotu, 25. 3. a 28. 10., nevychádza 26. 3. a 29. 10.
Vlak z Trenčína do Prahy ide v nedeľu, 28. 3. a 6. 7., nevychádza počas 27. 3. a 3. 7.
zdroj: http://www.arriva-vlaky.cz/jizdni-rad/trencin-praha/

Nový vlakový prepravca Arriva, priama linka Trenčín – Praha
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Hnusné týranie psov
Psíkovi odrezali uši a pohodili mu ich, chválili sa na Facebooku

prilby lyžiarov
Zima 2015/2016 prináša novinku, povinné prilby pre deti

Milošová Megoňky, pieskovcové gule
Raritné kamenné gule v lokalite Megoňky na Kysuciach

Zavrieť