Nový vlakový prepravca Arriva, priama linka Trenčín - Praha - Zaujímavé novinky ZN.SK

Nový vlakový prepravca Arriva, priama linka Trenčín – Praha

Arriva, nový vlakový prepravca, ktorý na Slovensku doteraz fungoval v rámci autobusovej dopravy, spúšťa novú vlakovú linku, ktorá vytvára na naozaj netradičnej trase spojenie, aké dosiaľ nikdy nebolo. Priamo z Trenčína sa bude dať cestovať pohodlne do Prahy nie cez tradičnú trasu západným Slovenskom, ale po koľajách priamo pretínajúcich Moravu, Olomouc smerom na Prahu. Už samotný operátor tejto trasy toto uvádza za jeho výhodu, keďže cez Vlársky priesmyk takáto medzinárodná linka nevedie. Oživenie to tak môže priniesť aj moravskému regiónu, nehovoriac o Trenčíne samotnom. Ľudia dochádzajúci za prácou tak budú mať výnimočnú príležitosť si skrátiť svoje cestovanie, čo vítajú už dnes viacerí mladí. V pohodlných vozňoch Arriva má byť dostupný dnes už bežný komfort ako Wi-Fi a ponúkajú aj relaxovú zónu s väčším miestom na spánok.

Vlaky Arriva

Aktuálne potvrdené časy jázd od 5. marca:

Ex 1093 Praha – Trenčín

Stanice
Praha hlavní nádraží8:40
Pardubice hlavní nádraží9:41
Olomouc hlavní nádraží11:10 – 11:13
Přerov11:28 – 11:30
Otrokovice11:51 – 11:53
Staré Město u Uherského Hradiště12:05
Uherské Hradiště12:12
Uherský Brod12:28
Bojkovice město12:42
Slavičín12:57
Bylnice13:12
Trenčianska Teplá13:31 – 13:36
Trenčín13:42

Ex 1094 Trenčín – Praha

Stanice
Trenčín14:19
Trenčianska Teplá14:26
Bylnice14:48
Slavičín15:02
Bojkovice město15:17
Uherský Brod15:32
Uherské Hradiště15:47
Staré Město u Uherského Hradiště15:54
Otrokovice16:07
Přerov16:25
Olomouc hlavní nádraží16:40 – 16:43
Pardubice hlavní nádraží18:17
Praha hlavní nádraží19:24

Vlak z Prahy ide v sobotu, 25. 3. a 28. 10., nevychádza 26. 3. a 29. 10.
Vlak z Trenčína do Prahy ide v nedeľu, 28. 3. a 6. 7., nevychádza počas 27. 3. a 3. 7.
zdroj: http://www.arriva-vlaky.cz/jizdni-rad/trencin-praha/


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.