ZN.SK
Mirrors edge catalyst

Nové Mirror’s Edge: Catalyst nás opäť dostane na strechy

Pôvodná hra Mirror’s Edge od švédskeho DICE pod taktovkou Electronic Arts pred rokmi priniesla boje a dej na strechy mrakodrapov a do ulíc mesta budúcnosti, v ktorom majú svoj význam kuriéri riskujúci

Pôvodná hra Mirror’s Edge od švédskeho DICE pod taktovkou Electronic Arts pred rokmi priniesla boje a dej na strechy mrakodrapov a do ulíc mesta budúcnosti, v ktorom majú svoj význam kuriéri riskujúci svoj život vďaka ich rýchlosti a nepolapiteľnosti. Hra Mirror’s Edge vtedy priniesla aj charakteristický soundtrack. Celá hra však ožíva opäť. Nejde pritom ani tak o pokračovanie tej pôvodnej, ako skôr o akýsi reštart, celkom nový začiatok z poňatý z iného uhla a s inými, vylepšenými vlastnosťami. Koncept hry totiž priniesol naozaj veľké príležitosti na vylepšenia. Hoci príbeh novinky sa opäť dotýka starej dobrej Faith, herná novinka vysvetľuje, ako sa vypracovala na bežkyňu a dosiahla svoje úspechy, no najmä čo ju viedlo k tomu, aby sa pridala k bežcom.

Mirrors edge catalyst

Bez zbraní a slobodná
Nové Mirror’s Edge: Catalyst otvára väčšiu slobodu, dovolí viac objavovať strechy, rúry, priechody, žeriavy a všetko to, čo jej dokáže spriechodniť cestu z bodu A do bodu B. K tomu je nutné pripočítať si najnovšie inovácie, ktoré bežcovi dokážu výrazne pomôcť. Azda najúchvatnejší, detailom však bude zrejme voľnosť pohybu po celom meste medzi jednotlivými misiami. Na niečo také sa čakalo a tvorcovia to celé obohatili ešte aj o bočné misie. Faith je zástankyňou hry a súboja bez zbraní. Sama žiadne nenosí, hoci sem tam by sa zišli. Využíva svoje okolie, no najmä vlastné telo a jeho rýchlosť. Úchvatná hrateľnosť, ale aj mimoriadny zážitok pre samotného diváka, ktorý hru sleduje v plnej akcii, sú typické pre Mirror’s Edge.

Hra je už v predaji. Pokiaľ po nej siahnete na Gameexpres.sk, ponúkajú k nej aj originálnu kľúčenku a DLC v podobe vylepšováku Speed Runner Kit.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu