Nová česká komédia Prípad mŕtveho nebožtíka si strieľa z iných kriminálok

Nová česká komédia Prípad mŕtveho nebožtíka si strieľa z iných kriminálok

Do slovenských kín silou neriadenej strely vtrhla česká kriminálna komédia Prípad mŕtveho nebožtíka. Nesúrodý tím policajných vyšetrovateľov v nej musí rozlúsknuť tvrdý oriešok v podobe vraždy záhadnej ženy. Stôp mnoho nemajú, na vlastný dôvtip sa tiež môžu spoliehať len čiastočne. Bola vražda zločinom z vášne? Z pomsty? A podarí sa im ju vyšetriť v horizonte siedmich dní, ktorý im určil drsný šéf?

SK 9+ 1:41 / 2:13 PRÍPAD MŔTVEHO NEBOŽTÍKA - v kinách od 20. februára 2020

Zaujímavé obsadenie a plne vážny dej

Film režiséra Miroslava Šmídmajera sa pýši obsadením pozostávajúcim z najvýraznejších českých hercov a herečiek súčasnosti. Majora Prubnera stvárňuje David Novotný, jeho novú kolegyňu Skálovú Hana Vagnerová. Ako detektíva Rorýsa diváci uvidia Martina Pecháta a ako mladého kolegu Dymáka Lukáša Príkazkého. Náčelníka kriminálneho oddelenia hrá Miroslav Táborský, ako patológ sa predstavuje Milan Šteidler a v epizódnych úlohách sa objavujú ďalšie hviezdne mená, vrátane Evy Holubovej, Anny Polívkovej či Kláry Issovej.

„Od začiatku sa snažíme tváriť vážne,“ usmieva sa režisér Šmídmajer pri otázke, či je jeho snímka žánrovo zaraditeľná k paródii, alebo tzv. „crazy“ komédii. „Ja hovorím, že je to kriminálna komédia, ktorá využíva klišé kriminálnych žánrov,“ hovorí ďalej režisér a dodáva, že kopec zábavy si užili už na pľaci. „Je pravda, že hercov nakrúcanie bavilo, ponúkali ďalšie situácie a ďalší humor, a páčilo sa im ísť občas cez čiaru. Dúfam, že veľa z toho, čo sa urobilo na pľaci, sa podarilo preniesť na plátno.“

SK 9+ 1:41 / 2:13 PRÍPAD MŔTVEHO NEBOŽTÍKA - v kinách od 20. februára 2020

SK 9+ 1:41 / 2:13 PRÍPAD MŔTVEHO NEBOŽTÍKA - v kinách od 20. februára 2020

Českú komédiu Prípad mŕtveho nebožtíka prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.


Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.
Viac:
IT technológia a mobily
Ako šifrovať komunikáciu a chrániť sa pred odpočúvaním a špiónmi

ryšavá žena pehavá
Gingerfóbia je strach z ryšavých a pehavých ľudí

časové zóny a hodiny
Časové zóny a rozdelenie: Slovensko patrí do CEST +2

Zavrieť