ZN.SK
Politici na Facebooku

Nesúď človeka podľa priateľov na Facebooku, ani politika

Skôr, než sa rozpútalo šialenstvo namierené voči konkrétnym politikom a skôr, než sa vo väčšej miere medializovalo, kto má koho na Facebooku…

Skôr, než sa rozpútalo šialenstvo namierené voči konkrétnym politikom a skôr, než sa vo väčšej miere medializovalo, kto má koho na Facebooku, sme robili sami svoj vlastný výskum. Namierený síce k niečomu celkom inému, no výsledkov priniesol viacero. Médiá, ktoré súdia politikov podľa toho, koho majú medzi priateľmi, veľmi neprihliadajú na reálne fungovanie sociálnych sietí. Samotní novinári si radi pridajú politikov len preto, aby mali pod dohľadom ich vyjadrenia. Vedia teda najlepšie, že samotní politici veľmi radi potvrdia žiadosti o priateľstvo.

Test, a politici medzi priateľmi

Pokiaľ podávate žiadosť o priateľstvo pred voľbami, je viac než isté, že si vás daný politik medzi priateľov pridá. Toto zistenie vôbec nie je prekvapivé. Získať priazeň voličov sa dá rôzne a sociálne siete sú medzi účinnými nástrojmi. Bežný osobný profil si nepleťme s profilmi, ktoré vlastne profilmi nie sú. Osobné profily si môžete pridať ako priateľov, kým osobné stránky si môžete pridať len medzi obľúbené a byť fanúšikom stránok.

Politici na Facebooku

Snímka z nášho profilu, hoci sme nikdy politikov osobne nepoznali a niektorých nikdy v živote ani len nevideli na vlastné oči. Všetkých máme medzi priateľmi, čo sú žiadosti z celkom iného výskumu z pred roka. Je evidentné, že nie je vôbec žiadny problém získať medzi priateľov kohokoľvek. Celkom iných ľudí máme v tomto profile z oblasti výskumu, odborníkov konkrétnych oblastí. Je potom veľmi ľahké vymyslieť, že existuje niečo viac, ako len dve kliknutia na Facebooku.  

Politici na Facebooku

Medzi priateľmi mnohých Slovákov sú známi politici. Medzi priateľmi mnohých novinárov sú politici a aj mnoho podnikateľov siahne po žiadosti o priateľstvo politikov. Majú dojem, že tak pôjde o formu prestíže. Alebo len naozaj majú záujem o spojenie s daným politikom a sledovanie jeho príspevkov a statusov. Hovorí sa, že priateľa si drž blízko a nepriateľa ešte bližšie. Z pohľadu politika je vítaný každý záujem o jeho osobu. Občas je to neprajník a arogantný blázon, ktorého zmaže, inokedy je to tichý načúvateľ. Limit 5000 priateľov v osobnom profile dosiahnu veľmi rýchlo a následne si už nikoho nepridajú nad limit, iba ak niekoho odstránia. Lenže odstrániť niekoho z priateľov, ak to zaregistruje dotyčný zmazaný, znamená vyvolať otázky, nenávisť, neistotu. Politik tak môže stratiť voliča, alebo len na neznámo ako dlho dôveru.

Súčasná generácia je online na Facebooku, a…

Dnešná spoločnosť súdi podľa Facebooku, hoci celý Facebook plníme obsahom zámerne len takým, akým sa chceme prezentovať a taký, o ktorom si myslíme, že nás vykresľuje v požadovanej podobe. Pre veľa ľudí je v súčasnosti odstránenie z priateľov rovné hádke a poníženiu. Uvedomme si, že Facebook nie je náhrada za skutočné priateľstvá a nie je o skutočnom priateľstve. Facebook vytvorený aby zarobil, čiže aby robil biznis. Facebook slúži na biznis aj dnes. To je jeho priorita a ako biznis berieme aj to, ako narábame s priateľmi. Počítame s tými, ktorých potrebujeme a môžu byť osožní.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.



Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu