ZN.SK
FakePhone falošné telefonáty žartovné telefonáty

Falošné telefonáty z predvoľby 0971: robia si žarty a nahrávajú reakciu

Volá vám číslo s predvoľbou 0971 a vy netušíte čo chcelo? Možno je lepší prípad ten, keď ste ho nezastihli. Nemusíte volať späť. Horšie je, keď vás zastihne a vy si nedáte pozor. Vašu reakciu na podivný telefonát nahráva…

Volá vám číslo s predvoľbou 0971 a vy netušíte čo chcelo? Možno je lepší prípad ten, keď ste ho nezastihli. Nemusíte volať späť. Horšie je, keď vás zastihne a vy si nedáte pozor. Vašu reakciu na podivný telefonát nahráva podivná aplikácia a potom ju zverejní, nech sa pobavia aj ostatní.

Predvoľba 0971 falošné telefonáty žartovné telefonáty

Možno sa to zdá ako hlúposť, no zdanie neklame. Ide o mimoriadne veľkú hlúposť, ktorá momentálne štve viac a viac ľudí. Podivné telefonáty sa množia vďaka podozrivej aplikácii JokesPhone zo Španielska.

Aplikácia, ktorá vás úspešne vytočí a aj „vytočí“

Volá číslo +421971963256, alebo iné začínajúce na 971, pri medzinárodnom tvare +421971. Vy ho zdvihnete, pretože v prvom momente si nevšimnete, že nejde o Orange, aj keď dnes pri presúvaní čísel je to už jedno. Môže ísť o niečo dôležité a tak dvíhate. Možno v nevhodnom čase, za volantom, či v nejakej smutnej chvíli, keď nemáte čas na žarty a tak do telefónu poviete aj niečo, čo by ste nechceli zverejniť. Volá ponáhľajúci sa hlas. Buď vás obviňuje že fajčíte marihuanu a je to cítiť po pod dverami, alebo telefón hovorí o tom, že bol zistený čierny odber elektriny na vašom elektromery od suseda a prídu váš odpojiť.

Iný falošný hovor hovorí o prekročení rýchlosti vášho auta v dedine a že sa to bude riešiť. Vždy je pritom scenár rovnaký. Volá vám číslo s predvoľbou 0971 a vy netušíte čo chcelo, ak ste mu v rýchlosti nič nerozumeli. Možno je lepší prípad ten, keď ste ho nezastihli. Nemusíte volať späť. Horšie je, keď vás zastihne v zlej chvíli a vy si nedáte pozor.  Môže ísť aj o čísla +421971061803, +421971663412, +421971862826, ktoré vás zaskočia a netušíte, ktorá bije. Prípadne používajú číslo +421971071803.

Ide o vopred pripravení nahrávky, ktoré vás veľmi nepustia k slovu a sú pripravené tak, aby len vyvolávali dojem, že vás počúvajú alebo reagujú na vašu reakciu. Je to len zdanie. Nahrávka je dômyselne pripravená. Hlas totiž nereaguje na vaše otázky a ani nezastaví, ak melie slovo za slovom. Spôsobov, ako prijímateľa hovoru naštvať, je viac. Výmyslom o milenke, o krádeži auta, alebo ďalšími predpripravenými hlúposťami. Na jednej strane tak ide o zábavku, ktorá naozaj môže určitých ľudí zabaviť. Na druhej strane vie znepríjemniť deň a potrápiť. Akýkoľvek žart na tento spôsob môžeme len ťažko považovať za absolútne normálny a bez následkov.

Vaša reakcia môže byť kdekoľvek

Telefonáty prebiehajú prekvapivo zo slovenskej medzinárodnej predvoľby a čísla 0971. Telefonát trvá do dvoch minút a ihneď po jeho skončení je pripravený na vypočutie. Nakoniec sa tak zabáva na vašej reakcii niekto z priateľov, ale pokojne aj nepriateľov. Vypočuť, ale dnešnými technológiami aj nahrať a šíriť, sa dá potom už neobmedzene. Môže byť smutné, že je možné poslať falošný hovor v ktorom vám neznámy hlas nadáva, že ho ruší štekot vášho psa. Pritom žiadneho nemáte. Toho svojho ste len minulý mesiac museli nechať utratiť kvôli vážnej chorobe.

Aplikácia si pritom nahráva reakcie ľudí a potom ich vie zverejniť. Pôvodcami majú byť pritom vaši priatelia cez sociálne siete, ktorí si nainštalovali aplikáciu a zaplatili zopár hovorov, či využili tie bezplatné. Španielski vývojári CashITapp, SL z Madridu aplikáciu vypustili len 2. februára, od marca vyvoláva v slovenčine a už stihla naštvať poriadne veľa ľudí.

Nič neplatíte, hovor nemôže byť spoplatnený

Dôležité je ale vyvrátiť fámu, ktorá veľmi rýchlo vznikla. Zdvihnutím čísla neexistuje možnosť spoplatniť hovor. Nie je teda možné, aby ste zaplatili zdvihnutím prichádzajúceho hovoru akúkoľvek sumu. Takto systém spoplatnenia nefunguje. Pokiaľ teda vidíte takúto predvoľbu na displeji svojho telefónu, skúste to naopak využiť, ak už túžite po skúške, ktorý z „nápadov“ si váš neznámy priateľ zvolil.

Odkiaľ je 0971?

V rámci predvolieb, +971 sú Spojené Arabské Emiráty, no toto je prípad slovenskej medzinárodnej predvoľby +421 a slovenskej predvoľby 0971, ktorej pôvod zisťujeme.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu