ZN.SK
pivo chľast a alkohol

Násťročná mládež chlastá cez školu aj cez prázdniny

Už je tomu niekoľko rokov, čo je trendom chlastať už od prvého ročníka na strednej škole, alebo ešte skôr. Kto chľastá a má na to, je niečo viac.

Už je tomu niekoľko rokov, čo je pomerne trendová záležitosť chlastať už od prvého ročníka na strednej škole, alebo ešte skôr. Kto chľastá a má na to v tomto veku, je v určitých kruhoch frajer. Dnes mnohí dospelí si spomenú na tieto časy, v ktorých mali najvyššie postavenie všetci tí, ktorí dokázali zvládnuť „koniferku“ s ďalším mixom bez akýchkoľvek následkov. Až v dospelosti sa priority aj medzi týmito ľuďmi trochu menia a nastupujú oveľa logickejšie vlastnosti, ktoré osobnosť človeka pozdvihnú. Vo veku od 15 rokov je však v kolektívoch aj súčasných detí častou náplňou voľného času pijatika a dostať sa k nej je veľmi jednoduché. Je pritom celkom jedno, či sú práve prázdniny, alebo škola. Kým cez prázdniny má mládež voľnosť, počas školského roka sa po „trápení“ v škole veľmi často hľadá dôvod na oslavu, s ktorým sa všetko lepšie zvláda.

pivo chľast a alkohol

Byť out sa nevypláca
Sú to priatelia, pod ktorých chceným aj nechceným tlakom sa odhodlajú vyskúšať alkohol a nesklamať aj menej skúsení ľudia. Práve oni nechcú byť pozadu a nevyzerať ako strachopud. Byť súčasťou partie, súčasťou klubu tých, ktorí majú na „školskom dvore“ vyššie a lepšie postavenie, je vždy lákavé. Vyhýbať sa kolektívnym stretávkam v baroch sa nemusí oplatiť pre ďalšie fungovanie. Žiaľ. Takto to funguje aj dnes.

Cesta k alkoholu je veľmi ľahká
Dostať sa k alkoholu dnes nie je nijako komplikované. Nálezy doma, pomoc staršieho súrodenca, alebo pomoc niekoho kohokoľvek na ulici je veľmi rýchlym spôsobom. Je mnoho detí, ktoré si chľast dokážu kúpiť v obchode bez akéhokoľvek problému. Sú dokonca predajne, kde ani netušia, že bežný radler nie je citrónové nealkoholické pivo, ale naozaj obsahuje alkohol. V baroch sa pri jednom stole neraz nájde osemnástka, ktorá ťahá celý stôl a tak čašníka kryje svedomie aj zákon, hoci zvracajúca šestnátka pod stolom svedčí o úplne inom spotrebiteľovi.

Chatovačka
Každá dobre organizovaná chatovačka sa rozdeľuje na 1. Až do dna, alebo 2. Istý pich. To ste nevedeli? Nie, klasická chatovačka u neplnoletých bez rodičov ani nemôže byť o priateľstve, gitare, speve pri ohníku, ani o jedno mladí v skupinke nemajú záujem. Príprava chatovačky pozostáva z postupného zhromažďovania alkoholu, odlievania tatkovej pálenky a dolievania vody a občas sa nezabúda ani na klasické jedlo. Brzda, chlieb, pašteky, sáčkové polievky, durex, klobásky a slanina. To nie sú len prázdniny, ale aj bežné piatky.

Verejné tajomstvo
Tento článok nie je žiadnou novinkou a ani neodhaľuje nič neznáme. Ako barman som sa niekoľko rokov stretával s ožratými deckami a objednávkami na osloveného chlapíka, či plnoletého fagana, ktorý objednával 8 pív v jeden moment naozaj „pre seba“. Najviac zvratkov, mdlôb, agresivity a bitiek máte možnosť odsledovať si na 16 ročných deckách, ktoré nie len že nepoznajú mieru, pri chľastaní nerozmýšľajú a v prvom rade je pre nich dôležité postavenie v skupinke a udržanie kroku. U niektorých ide o životný štýl a minimum rizík, ktoré by mali mládež postihnúť doma pri návrate v stave pod obraz boží. Keď nie je dôvod sa niečoho báť, potom nie je dôvod sa obmedzovať. Stále však nie je reč o závislostiach, do ktorých tento problém prerastá a pri veľkej záľube v pijatike rastie nie len závislosť, ale aj odolnosť. A na alkohol odolný človek je aj v dospelosti v niektorých kolektívoch pokladaný za frajera, pomaly až za nadčloveka.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu