ZN.SK
Eurovea tower

Mrakodrap Eurovea Tower inšpiroval aj autora knihy Vodný muž

Marketing a médiá radi budovu nazývajú prvým mrakodrapom na Slovensku a v Bratislave. Eurovea Tower je naozaj úctyhodná stavba a inšpirujúca.

Marketing a médiá radi budovu nazývajú prvým mrakodrapom na Slovensku a v Bratislave. Eurovea Tower je naozaj úctyhodná stavba. Vežiak postavený na nábreží Dunaja v rámci II. etapy komplexu EUROVEA začali stavať v roku 2019, kde najskôr vyhĺbili podzemie. Viditeľné stavenisko z mosta Apollo sa už postupne mení na celú promenádu končiacu práve pri moste. Už v novembri minulého roka sa podarilo stavbe dosiahnuť výšku 168 metrov a len nedávno sa do budovy dostali na pozvánku staviteľa aj novinári, ktorým bol poodhalený výhľad z 44. poschodia, v ktorom budú exkluzívne byty.

Eurovea tower

foto: youtube, Dark Nomad

Eurovea Tower je v skutočnosti miestom deja knihy Vodný muž

Zaujímavosťou je, že práve vežiak Eurovea Tower inšpiroval Tomáša Najta v príbehu Vodný muž. Bez poznatkov o presnom počte výťahov a poschodí to bola práve táto budova a jej poloha, s ktorou pri písaní počítal.

Je to tak. Niekoľkokrát som stál na zastávke, ktorá nesie rovnaký názov ako charakteristický biely oblúkový most. Bol odtiaľ unikátny výhľad na stavbu podzemných garáží a postupného dvíhania stavby. V tom čase mi v hlave hrala myšlienka na príbeh, o ktorom som vedel, že sa bude odohrávať aj na tomto mieste. Mimo staré centrum Bratislavy to totiž musela byť aj unikátna vysoká stavba, ktorá ešte len vonia novotou a viacerí, nie len hlavný hrdina, si budú zvykať, že niečo také na Slovensku stojí. Pritom celý Vodný muž nespomína žiadnu krajinu, mesto a ani názov stavby. Inšpiráciou však bola Eurovea Tower,“ spomenul autor knihy.

Vodný muž, triler odohrávajúci sa v súčasnosti, pritom vo svojom príbehu zachytáva popis čerstvo otvorenej budovy pre prvých nájomníkov. Napríklad sťahovanie a prípravu interiérov, či výhľad z vrchnej terasy.

Bratislava je čoraz modernejšia a „ikonickejšia“

Je pravdou, že výstavba moderného centra na nábreží Dunaja vytvára z Bratislavy moderné mesto. Všímajú si ho aj v zahraničí a trojica budov od Zahy Hadid nás ešte výraznejšie dostala na mapu moderných európskych miest. Z časti sa to podarilo aj pre drobné zábery vo videu Red Bull: From Castle to Castle, kde sa práve v okolí centra Nivy na ešte novej ceste premáva formula a Rytmus. Zábery na nové centrum v sebe zahŕňajú propagačné snímky Bratislavy, ale aj pár sekundové ilustračné zábery mnohých seriálov a dokrútok. Výnimočné pre mesto je, že má k dispozícií priestory v blízkej lokalite, plne dostupnej a moderné centrum sa nebuduje ďaleko od toho pôvodného, ako to býva v iných mestách. Bratislava je relatívne malá a aj to je jej prednosťou.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu