ZN.SK
Ostrov a Marián Mitaš

Markíza spustila reality show Ostrov: naozaj je taká drsná?

Reality show Ostrov robila nábor na účastníkov už tak dávno, že keď o Ostrove nebolo dlhšie počuť, mysleli sme, že nápad padol.

Reality show Ostrov robila nábor na účastníkov už tak dávno, že keď o Ostrove nebolo dlhšie počuť, mysleli sme, že nápad padol. Vysoko nákladná šou nakrúcaná v exotike, však už mala svojich súťažiacich a hoci tí sú už dávno doma, v televízií sa až 6. septembra rozpútalo zostrihané a do televízie pripravené ostrovné šialenstvo. Nádherné exotické prostredie opustených ostrovov na Filipínach sa stalo miestom celého diania. Dva tímy, červené a modré, sú základným rozdelením celého osadenstva ľudí, ktorí prišli súťažiť a že to nebude prechádzkou ružovou záhradou pocítili už po prílete na letisko. Moderátorom, ktorý sprevádza celou šou, je Marián Mitaš.

Ostrov a Marián Mitaš

Drsné? Určite.

Že sa Ostrov snaží byť najdrsnejšou reality show a že miesto na opustenom ostrove si je nutné zaslúžiť, bolo jasné všetkým, len čo vypadol prvý súťažiaci. Prvé vypadávanie súviselo s rýchlym nástupom do autobusu a kto zostal posledný vypadol. Druhé súviselo so skokom z lode a došliapnutím na miesto na pláži. Kto prišiel posledný, vypadol. Nakoniec obe dievčatá, ktoré zostali na chvostoch oboch prvých vyraďovacích kôl, našli záchranu v podobe tretieho utajeného ostrova s ešte horšími podmienkami na život. Oba základné ostrovy, na ktorých sa nachádzajú modrí a červení, sú nádhernými zelenými miestami, na ktorých možno nájsť vodu, niečo na obživu, no nechýbajú ani jedovaté živočíchy a rôzne hrozby. Každý získal tašku so základným jedlom a pracovitejší tým si vykopal v časovom limite ďalšie neoceniteľné nástroje ako mačetu či sekeru. Modrému tímu sa nepodarilo nájsť kľúčové nástroje a tak trpia a budú ešte trpieť zopár dielov. Všetko sa odohráva na nádherných miestach, pri azúrovom mori, plnom zelene a rôznofarebného piesku. A samozrejme s ľuďmi, ktorí sú ako cez kopírák z ostatných reality show.

Typická reality show

Typickou je pre rôznorodosť charakterov, pre samozvaných vodcov, špecialistov, atraktívne krásky, krehké mladé, aj mladých ambicióznych ľudí. Táto rôznorodosť je pre reality show povinná. Inak nedocielia tvorcovia konflikty, nerovnováhy a nečakané situácie. Aj tu sa nachádza lenivý mudrlant, ktorý vytáča od samotného začiatku ostatných členov svojho tímu, prípadne skúsený päťdesiatnik, ktorý sa akosi prirodzene dostane do úlohy vodcu skupiny. Šou je hlavne o zábave, pretože na rozdiel od mnohých iných, je v tomto prípade viditeľné, kto sa ako vie zachovať a pripraviť na to, čo ho čaká. Milovníci survival žánrov dokumentov či samotného Beara Grylls vedia veľmi dobre, prečo ich nadchýňa oblasť prežitia a umenia prežiť ako takého. Ostrov hráčom ponúka len obmedzené zdroje a nádherné prostredie. Záver prvého dielu prekvapil v štýle JOJky. Objavil sa reklamný blok a keď sa konečne objavila šou opäť, dočkali sme sa pár sekúnd a koniec.

Naozaj ťažké

Vyskúšali sme si niečo podobné pred časom na malom ostrove pri Zanzibare, kde však jedinou vodou bola tá prinesená z pevniny a najhoršími prvkami izolovaného pobytu boli spaľujúce slnko na bielom piesku a mravce. Nemať prístrešok a ani nástroje na jeho výrobu je nezávideniahodná situácia. Fajčiari si na Ostrov nemohli vziať cigarety a ani zápalky. Oheň si museli vyrobiť. A to nie je taká hračka, ako by sa mohlo zdať. Ale ten vzduch je nezameniteľný. A závideniahodný.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu