Lyžiarska pravidelná linka do Semmeringu - Stuhleck od Slovak Lines

Lyžiarska pravidelná linka do Semmeringu – Stuhleck od Slovak Lines

Lyžiarska sezóna je už v plnom prúde, aj keď na mnohých slovenských zjazdovkách nevyzerá. Lyžiari preto hľadajú každú dobrú príležitosť na dobrú lyžovačku a podmienky. Nič proti miestam na Slovensku, no kto lyžuje v Rakúsku a pozná Stuchleck, vie že môže čakať na známych lyžiarskych strediskách s dobrými službami aj zjazdovkami.

Semmering Stuhleck lyžovačka z Bratislavy 2018

Stuhleck je najväčším lyžiarskym strediskom východného Rakúska, nachádza sa pri obci Spital am Semmering. Slovenský autobusový prepravca Slovak Lines po roku opäť prichádza s pravidelnou linkou počas víkendových, sviatočných a prázdninových dní. Celkovo je to už ôsma sezóna, počas ktorej je v ponuke trasa Bratislava – Stuchleck – Bratislava.

Stuhleck pohodlne a bez auta tam aj späť

Pravidelná linka znamená rovnaké pravidlá a rovnaké ceny. Koniec koncov, rovnako tak sú platné aj jednotlivé výhody, ktoré predstavuje lístok. Lyže aj cestujúcich vezie autobus. Vodiči si tak môžu šetriť na zjazdovku, namiesto pozornosti na ceste a manévroch pri pedáloch. Bez nutnosti hľadania ubytovania, keďže ide o celodennú príležitosť na lyžovanie, si cestujúci môžu aj tentoraz naložiť lyže do batožinového priestoru, sánky, tašky a lyžiarky a bez ďalších zastávok sa dostať do cieľa. V cene lístka je, ale ani nemusí byť SKIPAS. Výhodou toho je fakt, že si SKIPAS kúpený s lístkom znamená o jednu starosť na mieste menej.

Semmering Stuhleck lyžovačka z Bratislavy 2018

Semmering Stuhleck lyžovačka z Bratislavy 2018

Semmering Stuhleck lyžovačka z Bratislavy 2018

V cieli sa lyžiari môžu tešiť na množstvo svahov, zjazdoviek s rôznymi podmienkami a viacerými lanovkami. Na lyžiarov je pritom pripravená naozaj nezabudnuteľná lyžovačka s výbornými službami, kvalitnými početnými dlhými zjazdovkami. Viac o lyžiarskom stredisku Stuhleck nájdete v našom článku o stredisku Stuhleck.

Ako si kúpiť lístok na autobusovú linku Bratislava – Stuhleck

Lístok si môžete kúpiť priamo na stránkach prepravcu – www.slovaklines.sk, alebo na mieste v pokladni na autobusovej stanici v Bratislave. Autobusy vyrážajú z nástupišťa č. 4 z dočasnej autobusovej stanice. Vzhľadom na prestavbu celej stanice NIVY sa tá dočasná nachádza hneď oproti. Aj keď vzhľadom na jej vybavenie a vzhľad by pokojne mohla zostať na stálo.

Ceny lístkov so skipasom:

  • Pre dospelých od 19 rokov: 55 EUR
  • Pre mládež: 15 – 18 rokov: 51 EUR
  • Deti do 14 rokov: 37 EUR

Lístok bez skipasu má jednotnú cenu: 25 EUR

Odchody autobusov

Z Bratislavy autobus vyráža z nástupišťa č. 4 na autobusovej stanici o 7:00 s príchodom do Stuhlecku o 9:00. Zo Stuhlecku sa vyráža o 16:30 s príchodom na autobusovú stanicu o 18:30 hod.

Fotografie: 20. január 2018, Maťka


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.