Lyžiarske stredisko Stuhleck, Spital am Semmering z Bratislavy - Zaujímavé novinky ZN.SK

Lyžiarske stredisko Stuhleck, Spital am Semmering z Bratislavy

Lyžiarske stredisko Stuhleck sa nachádza v obci Spital am Semmering. Jedno z tých, ktoré je známe aj pre slovenských lyžiarov, je spojené s Bratislavou pravidelnou linkou. Stredisko celkovo ponúka až 24 kilometrov zjazdoviek, ktoré v prípade potreby po celej dĺžke zasnežujú.

Stuhleck, Spital am Semmering lyžovačka

V roku 1891 tu dokonca najvyšší vrch vystúpili na lyžiach a tým sa lokalita zapísala do kroník národného lyžovania Rakúska. Stredisko v prevádzke od päťdesiatych rokov minulého storočia svojej popularite vďačí nepochybne terénu a svojej polohe.

Stuhleck, najväčší areál východného Rakúska

Postupne sa z neho stal najmodernejší a najrozľahlejší lyžiarsky areál najbližší Viedni. To umožnilo rozšíriť ďalšie oblasti cestovného ruchu, ako je doprava, ubytovanie a taktiež rozvoj rôznych menších penziónov, či ubytovania v súkromí. Stuhleck je vôbec najväčším lyžiarskym areálom na východe Rakúska. Že ide o popredný športový areál krajiny sa je možné presvedčiť aj na 5 kilometrov dlhej sánkarskej trati, alebo na rovnako dlhom snowtube. Večer je tu aktívne večerné lyžovanie, do ktorého býva zahrnutý aj snowboardový Snowboard Funpark.

Stuhleck, Spital Semmering lyžovačka

Fakty a cesta sem

Lyžiari v stredisku Stuhleck nájdu dve 4-miestne a dve 6-miestne lanovky, ale taktiež 6 rôznych lyžiarskych vlekov. Celkové prevýšenie od spodných miest  najvyšším miestam zjazdovky je 956 metrov (údolie je v 818 m, vrchol 1774 m). Prevádzková doba je denne od 8:30 do 16:00 hod. Stredisko turistom, ktorí prichádzajú nie len za lyžovačkou, ponúka aj niekoľko zimných turistických trás, prevádzky dvoch krytých plavární a sáun a ďalšie akcie.

Stuhleck, Spital Semmering lyžovačka

Chýbajú čierne zjazdovky, výrazne prevažujú modré (Ľahké zjazdovky – 18 km) a len časť je červená (Stredné zjazdovky – 6 km). V časoch najvýraznejšej sezóny môžu prichádzajúci turisti zažiť čakanie a zhustenú dopravu.

Z Bratislavy pravidelná linka + Skipass

Počas zimnej sezóny z Bratislavy premáva pravidelná linka. Spoločnosť Slovak Lines prevádzkuje linku, ktorá spája Bratislavu a Stuhleck počas víkendov, prípadne aj niektorých iných dní. Od 19. februára premáva nepretržite až do 24. februára 2017. Nepochybne lákavé a zaujímavé je, že linka je k dispozícii aj v rámci balíčkovej ceny – priamo so skipassom, alebo len nákupu samostatnej dopravy. Vrátane skipassu však ide o výhodnejšiu cenu aj vzhľadom k cenám priamo na mieste. Dospelý zaplatí za dopravu spolu so skipassom 54 EUR, mládež (od 15 do 18 rokov) 50 EUR a deti do 14 rokov 37 EUR. Priame dopravné spojenie tak ponúkne ranný výjazd a podvečerný návrat.

Online rezervácie, alebo ďalšie informácie nájdete na: https://www.slovaklines.sk

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Facebook stránky
Ako sa vytvára stránka na Facebooku? Stačí pár klikov

Odovzdávanie cien Grammy
Víťazi Grammy 2017 sú známi, odovzdávanie cien ovládla Adele

Boris Kollár
Boris Kollár, jeho priame názory ľudia sledujú a zdieľajú

Zavrieť