Luxusná edícia knihy Krstný otec je poriadne ťažká, ale pekná - Zaujímavé novinky ZN.SK

Luxusná edícia knihy Krstný otec je poriadne ťažká, ale pekná

Kniha, ktorá by mohla poslúžiť aj ako zbraň, nadchne svojou váhou, no v prvom rade vzhľadom a hodnotou. Jej príbeh pozná azda každý. Krstný otec don Corleone a vôbec klan Corleonovcov sú ústrednými postavami slávnej trilógie, ktorá sa dočkala sfilmovania známym režisérom Francisom Fordom Coppollom, mimochodom strýkom herca Nicolasa Cagea. Prostredie mafie, moci peňazí a korupcie začiatkom minulého storočia sa aj vďaka Krstnému otcovi stalo mimoriadne atraktívne v románoch aj na striebornom plátne.

Krstný otec luxusná edícia

Krstný otec je však výnimočný a zaslúži si preto aj výnimočnú edíciu. Mesiac pred Vianocami sa v predaji objavila špeciálna verzia knihy, ktorá v sebe spája všetky tri diela známe aj pod pôvodným názvom The Godfather, The Sicilian a The Family Corleone. Kniha sa od ostatných výrazne líši, dokonca jej záložku tvorí ťažká plná nábojnica, ktorú môžete pichnúť do niektorého z troch priestrelov.

Luxusná edícia Krstný otec Corleone

Vzhľad a vlastnosti

Tvrdá kvalitná väzba v čiernej farbe má v blízkosti hrebeňa tri priestrely. Nie sú skutočné, keďže pri skutočnej paľbe pri takto hrubej knihe by náboje zostávali priškrtené v rôznych vzdialenostiach a kniha by bola zničená. Ide o tri otvory cez úplne celú knihu, do ktorých je možné náboj vložiť. Ten tvorí záložku a možno aj podvedomú hračku pri čítaní knihy samotnej. Všetky strany majú červené hrany, nejde ale o krvavý odtieň červenej, ale skôr o pastelovú červenú farbu. Ťažkú publikáciu uzatvára papierový červený obal, ktorý vyzerá ako škatuľa na drahý alkohol. Z diaľky naozaj tvorí takýto dojem a pokojne tak knihu skryjete aj medzi drahými fľašami.

Luxusná edícia Krstný otec Corleone

V samotnej knihe sa nachádza veľmi pekná úprava a zalomenie textu. Každá zo strán používa známy symbol ovládajúcej ruky, ktorý sa objavil aj v podobe počítačovej hry pred niekoľkými rokmi a bol jej symbolom. Nie drobné písmo umožní čítať komukoľvek, kvalitný papier dotvára dojem po hmatovej stránke a tú vizuálnu dopĺňa aj séria pravidelných ilustrácií, ktoré si vždy vystačia s troma farbami a dostatočne vystihnú svoje vlastnosti.

Luxusná edícia Krstný otec Corleone

Výborný darček

V našej redakcii sa táto kniha ocitla z jednoduchého dôvodu. Spravili sme si sami sebe radosť, keďže tento druh kníh na hodnote nestráca, práve naopak. Ako určitý druh investície sa bežne vnímajú najmä známe a slávne knihy v špeciálnych edíciách. Výhodou tejto knihy je, že spĺňa všetky tri podmienky. Celá edícia je zabalená ešte v igelitovom obale, ktorý knihu chráni.

Kúpiť sa táto kniha dá na bux.sk. Kniha bola do predaja opäť spustená 4. januára. pre vysoký záujem sa totiž pripravuje dotlač tejto knižky, ktorá by mala byť k dispozícií koncom januára 2016. Už dnes sa však dá predobjednať.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.