ZN.SK
Gogo chalan z internetu

Youtuber Gogo, teda Daniel Štrauch, vydáva knihu

Žijeme v dobe, kedy byť úspešným je otázkou originality a spôsobu. Danielovi Štrauchovi sa podarilo dotiahnuť jednoduchý nápad spôsobený nepochybne určitou dávkou exhibicionizmu do dokonalosti…

Žijeme v dobe, kedy byť úspešným je otázkou originality a spôsobu. Danielovi Štrauchovi sa podarilo dotiahnuť jednoduchý nápad spôsobený nepochybne určitou dávkou exhibicionizmu do dokonalosti. Áno, pokiaľ za dokonalosť považujeme vysoké čísla sledovanosti, úspech na Youtube aj na Facebooku a k tomu záujem o jeho osobu zo strany médií, zakončujúc vydaním vlastnej knihy, tak mladíkovi sa podarilo prekonať dokonca aj silné mená a literárne stálice.

Gogo chalan z internetu

Dnešná generácia mladých ľudí sleduje sociálne siete, sleduje Youtube a ak sa na nich objaví osobnosť, ktorá ľudí zabáva, prihovára sa im a tvorí si imidž plodného youtubera, ako nazývame všetkých tých, čo na Youtube tvoria vlastnú komunitu, zväčša je jej úspech zaručený najmä ak ide o originálneho prispievateľa a šoumena. Aktuálnosť a stála dostupnosť je to hlavné, čo youtubera robí šíriteľným.

Gogo, chalan z internetu
Gogo, ako si Daniel na internete hovorí, je majiteľom najsledovanejšieho kanálu Youtube. Keď sa v spolupráci s vydavateľstvom Tatran pustil do svojej knihy, odhalil niečo zo svojho súkromia, ale hlavne príprav videí, pozadia jeho práce na Youtube a kniha je tak dielom, ktoré poteší primárne súčasnú generáciu a ľudí, ktorí ho sledujú. Nedá veľa čitateľovi, ktorý nemá ani poňatia nič o jeho osobe a fungovaní sociálnych sietí či Youtube. Napriek tomu si knižka zachováva humor. Dopĺňajú ju fotografie, animácie a aj na ázijský štýl „manga?“ ilustrácie. O tie sa postarala Laura Matušáková. Knižka je tvorená štýlom, aký má zabaviť a rozosmiať najmä ľudí, ktorí sú naladení na rovnakej vlne ako Daniel. Dokazuje to viacero strán. Knižka si napriek papierovej forme zachováva aj spojenie s virtuálnym svetom. Na viacerých stránkach sa totiž nachádzajú QR kódy pre mobil, ktoré čitateľa zavedú na skryté videá. Tam Gogo priamo hovorí o knihe, prípadne komentuje danú časť na videu. Podľa čísiel sledovania je vidieť, že tieto videá sú prístupné len čitateľom knihy… čiže akási pridaná hodnota.

Knihu si môžete kúpiť v internetovom kníhkupectve Bux.sk

Pustil sa aj do vlastnej TALK Show

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu