Youtuber Gogo, teda Daniel Štrauch, vydáva knihu - Zaujímavé novinky ZN.SK

Youtuber Gogo, teda Daniel Štrauch, vydáva knihu

Žijeme v dobe, kedy byť úspešným je otázkou originality a spôsobu. Danielovi Štrauchovi sa podarilo dotiahnuť jednoduchý nápad spôsobený nepochybne určitou dávkou exhibicionizmu do dokonalosti. Áno, pokiaľ za dokonalosť považujeme vysoké čísla sledovanosti, úspech na Youtube aj na Facebooku a k tomu záujem o jeho osobu zo strany médií, zakončujúc vydaním vlastnej knihy, tak mladíkovi sa podarilo prekonať dokonca aj silné mená a literárne stálice.

Gogo chalan z internetu

Dnešná generácia mladých ľudí sleduje sociálne siete, sleduje Youtube a ak sa na nich objaví osobnosť, ktorá ľudí zabáva, prihovára sa im a tvorí si imidž plodného youtubera, ako nazývame všetkých tých, čo na Youtube tvoria vlastnú komunitu, zväčša je jej úspech zaručený najmä ak ide o originálneho prispievateľa a šoumena. Aktuálnosť a stála dostupnosť je to hlavné, čo youtubera robí šíriteľným.

Gogo, chalan z internetu
Gogo, ako si Daniel na internete hovorí, je majiteľom najsledovanejšieho kanálu Youtube. Keď sa v spolupráci s vydavateľstvom Tatran pustil do svojej knihy, odhalil niečo zo svojho súkromia, ale hlavne príprav videí, pozadia jeho práce na Youtube a kniha je tak dielom, ktoré poteší primárne súčasnú generáciu a ľudí, ktorí ho sledujú. Nedá veľa čitateľovi, ktorý nemá ani poňatia nič o jeho osobe a fungovaní sociálnych sietí či Youtube. Napriek tomu si knižka zachováva humor. Dopĺňajú ju fotografie, animácie a aj na ázijský štýl „manga?“ ilustrácie. O tie sa postarala Laura Matušáková. Knižka je tvorená štýlom, aký má zabaviť a rozosmiať najmä ľudí, ktorí sú naladení na rovnakej vlne ako Daniel. Dokazuje to viacero strán. Knižka si napriek papierovej forme zachováva aj spojenie s virtuálnym svetom. Na viacerých stránkach sa totiž nachádzajú QR kódy pre mobil, ktoré čitateľa zavedú na skryté videá. Tam Gogo priamo hovorí o knihe, prípadne komentuje danú časť na videu. Podľa čísiel sledovania je vidieť, že tieto videá sú prístupné len čitateľom knihy… čiže akási pridaná hodnota.

Knihu si môžete kúpiť v internetovom kníhkupectve Bux.sk

Pustil sa aj do vlastnej TALK Show

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.