ZN.SK
Rolleiflex 2018

Návrat legendy, limitovaná edícia zrkadlovky Rolleiflex Instant kamera

Spoločnosť Rollei predstavila dlho očakávanú dvojokú zrkadlovku v limitovanej edícii Rolleiflex Instant kamera, ktorá je nostalgickým pohľadom na túto známu ikonu fotografického priemyslu.

Spoločnosť Rollei predstavila dlho očakávanú dvojokú zrkadlovku v limitovanej edícii Rolleiflex Instant kamera, ktorá je nostalgickým pohľadom na túto známu ikonu fotografického priemyslu. Spája retro dizajn s modernými technológiami.

Rolleiflex 2018

Pôvodný Rolleiflex v novom

Rolleiflex bol fotoaparát klasickej dvojokej konštrukcie, ktorý sa stal v roku 1930 spolu s Leicou najobľúbenejším fotoaparátom profesionálnych fotografov, rovnako ako pre reportérov a tiež bohaté spoločenské triedy. Rolleiflex Instant kamera tak nadväzuje na klasiku v modernom prevedení a prináša znova potešenie z klasických fotografií vo forme okamžitých fotografií. Aby bol zážitok skutočne autentický, je asférický objektív vybavený ručným zaostrovaním v rozmedzí od 48cm do nekonečna a nastavením clony v rozsahu f / 5.6, f / 8, f / 16, f / 22 a Bokeh. Diskrétne umiestnený expozimeter ukazuje v pohľade v dvoch stavoch, či je osvetlenie scény dostatočné alebo nie. Čo by sme pri pôvodnom fotoaparáte z 30. rokov hľadali márne, je integrovaný blesk, ktorý je elegantne umiestnený v otočnom logu Rolleiflex.

Medzi režimami A a B sú zobrazené prepínacie korekcie EV +/- 1 a režim prepínania A a B. V režime A je rýchlosť otáčok v rozsahu od 1/500 do -1s a režim B umožňuje expozičnú dobu až 10s, pri ktorej je fotoaparát vybavený aj 1 / 4″ závitom pre nasadenie na klasický fotostatív. Okrem dlhých záberov a efektov Bokeh má Rolleiflex Instant kamera taktiež tvorivú možnosť vo forme dvojitého výhľadu. Fotoaparát Rolleiflex je vybavený dvoma objektívmi, kde je tradične horný objektív pre prezeranie scény a zaostrenia, a nižšie pre samotnú snímku. Výber fotenia je vykonávaný rovnako ako klasické dvojoké zrkadlové pohľady zhora, na výber je tiež prehľadný hľadáčik. Pri pohľadu zhora je tiež možné vyklopiť prídavnú lupu, ktorá uľahčí presné zaostrenie na fotografovaný detail.

Rolleiflex Instant kamera je pripravená na fotokazety Instax mini s rozmermi 54 x 86 mm vrátane rámčeka, veľkosť samotnej fotografie je 46 x 62 mm.

Technická špecifikácia:

Clona f/5.6, f/8, f/16, f/22, Bokeh
Objektív Asférický objektív,  f=61mm
Rozsah ostrosti 48cm až nekonečno
Rýchlosť závierky režim A – 1/500–1s, režim B max. 10s
Korekcia expozície EV +/- 1
Blesk Integrovaný s automatickým nastavením intenzity
Napájanie Batérie 3x AA
Rozmery 141 x 102 x 80 mm
Hmotnosť 525 g
Obsah balenia Rolleiflex Instant kamera, kryt objektívu, 3x batérie AA

 

Více informací: http://www.rollei.com/ a www.rollei.cz

Záruka a cena: Na produkt Rolleiflex Instant kamera sa vzťahuje záruka 24 mesiacov.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu