ZN.SK
Letisko v Glucestershire

Letisko v britskom Gloucestershire plaší vtáky hudbou Tiny Turner

Letisko Gloucestershire – Staverton nachádzajúce sa v Anglicku na polceste medzi mestami Bristol a Birmingham, južne pod mesta Worcester, je známe…

Letisko Gloucestershire – Staverton nachádzajúce sa v Anglicku na polceste medzi mestami Bristol a Birmingham, južne pod mesta Worcester, je známe kurióznym systémom na plašenie vtákov. Ako je známe, nevítané vtáky na letisku znamenajú problém pre lietadlá. Vtáky vtiahnuté do rotorov lietadlových vrtúľ znamenajú riziko zlyhania lietadla a straty na ľudských životoch.

Letisko v Glucestershire

Preto snahy o plašenie vtákov berú na rôznych letiskách po celom svete mimoriadne vážne. Kým niekde majú cvičené dravce, zvukové plašičky, či moderné technológie, na tomto letisku sa prti vtákom osvedčilo niečo ojedinelé.

Tina Turner s úspechom boduje

Svetoznáma speváčka s poistenými nohami  Anna Mae Bullock, ktorú svet pozná pod menom Tina Turner, znie na letisku ako strašiak proti vtákom. Pôvodne tu zaznievali celkom iné zvuky, no údajne jedného dňa použili namiesto bežných zvukov kazetu s hudbou Tiny Turner. Keď už zaznela, nechali ju hrať a výsledkom bol ešte väčší čistejšieho vzdušného priestoru nad letiskom. V minulosti pritom vyskúšali aj ohňostroj, aj falošných dravcov. Na miestne vtáky pritom zaberá hudba.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu