ZN.SK
Junior Krpáčovo

Krpáčovo a chátrajúci hotel Junior, ktorého je škoda

Vo výbornej lokalite na dohľad od jazera Krpáčovo sa nachádza dnes hrdzavejúca opadajúca mŕtva budova obklopená prírodou, vysokou trávou, obrastaná machom.

Z čias fungovania Fondu detí a mládeže z pred pár desaťročí dnes funguje len časť z hotelových zariadení, ktoré sa u mnohých viažu s nádherným takmer bezstarostným obdobím socialistickej a postsocialistickej turistiky v krásnych krajoch Slovenska. Kým hotel Junior Jasná sa dočkal rekonštrukcie, zmien vo vlastníctve a vedení, a vzniklo zariadenie s výborným menom, iné hotely rovnakého názvu už také šťastie nemali. Napríklad ten v Krpáčove, ktorý chátral, bez investícií do opráv fungoval až do roku 2006, kedy ukončil prevádzku. Dnes je naň smutný pohľad.

Junior Krpáčovo

Vo výbornej lokalite na dohľad od jazera Krpáčovo, ktoré je v lete obľúbeným miestom turistov a kúpačov všetkých generácií, sa nachádza dnes hrdzavejúca opadajúca mŕtva budova obklopená prírodou, vysokou trávou, obrastaná machom a prachom. Budova hotela Junior Krpáčovo je veľká, stále na pohľad schopná prevádzky, vo výbornej lokalite, avšak nepochybne s veľmi zlým marketingom a vedením. Priveľmi zanedbané okolie, nulová úprava a snaha o udržanie prevádzky boli badateľné aj v posledné roky prevádzky, kedy všetky úpravy a zariadenie starlo bez investície, a aj opravy boli len veľmi provizórne. Dnes toto miesto doslova chátra a ako tmavá stavba bez života skôr straší.

Krpáčovo Junior

Krpáčovo Junior

Krpáčovo Junior

Podivné čachre so zmluvami a majetkom organizácie po páde komunizmu a po zmenách názvu spomína zaujímavý článok na blogu Michala Feika.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu