ZN.SK
Boris Kollár

Boris Kollár, jeho priame názory ľudia sledujú a zdieľajú

Boris Kollár je pre mnohých výrazne obmedzených ľudí len otec niekoľkých detí. Pre pár tisíc ľudí je však sledovaným zdrojom názorov tam, kde sú iní ticho.

Boris Kollár je pre mnohých výrazne obmedzených ľudí len otec niekoľkých detí. Pri troche filozofie sa táto definícia ukáže ako skôr úctyhodná, než ako dôvod na posmešky a zábavu. Pre obchodníkov a podnikateľov ide o podnikateľa spojeného najmä so značkou Fun Rádio. Pre tisícky Slovákov na sociálnych sieťach však ide o človeka, ktorého sledujú, pretože ako jeden z mála a niekedy dokonca jediný z pomedzi všetkých verejne známych osobností pomenúva veci priamo a nebojí sa vyjadriť svoj osobný názor. Ako sám v poslednom videu tvrdí, jeho za vlastný názor vyhodiť z práce nemôžu. Chtiac-nechtiac sa z neho stala internetová celebrita.

Bežný človek verzus Boris Kollár

Prípad Martiny Šimkovičovej, ktorú Markíza trestá za zdieľanie videa, ktoré bolo protichodné voči povinnému názoru voči prisťahovalcom, nahneval jej fanúšikov, ale aj mnohých Slovákov, ktorí odmietajú byť súčasťou takzvaného „slniečkárskeeho“ názorového smeru. Nie len ona, ale aj zamestnanci iných spoločností majú v súčasnosti strach otvorene povedať svoj názor. Jediný tolerovaný názor súčasnosti je práve názor zastávajúci sa imigrantov a ich prílevu do Európy, ich kultúrneho vplyvu, alebo zastáva myšlienku, že ich Európa potrebuje. Bežný človek sa pri nesúhlase stretáva s útokmi na Facebooku, hoci len veľmi malé percento ľudí v skutočnosti patrí medzi „slniečkárov“.

Boris Kollár

Bežný človek svoj názor povedať nemôže ani dnes, kedy už samotné Nemecko pochopilo, že k nim mieria v drvivej väčšine ekonomickí migranti a špekulanti, vrátane živlov. Islamský štát je už dávno v Európe a kým donedávna mali tajné bezpečnostné agentúry pod kontrolou tých pár živlov o ktorých vedeli, dnes sa s nimi roztrhlo vrece a majú čo robiť, aby dokázali naďalej predchádzať možným plánom na útoky. Názory bežných ľudí sa dajú upchať vyhrážaním sa vyhadzovom, vyhadzovom samotným, či odsúdením okolia. Mienku tvoria predsa mienkotvorné médiá. Preto sa volajú mienkotvorné. Denník N síce môže priniesť článok o tom, že samotní Slováci boli kedysi migrantmi, no zabúda na fatálne rozdiely. Napríklad hlavne na fakt, že Ameriku ako novú krajinu postavili národy sveta a ona sama pozývala na príležitosti a osídľovanie ľudí bez rozdielu pôvodu. Americkú kultúru tvorili aj Slováci a sú jej súčasťou stále. Články zastávajúce migračnú vlnu boli záchranou pre „slniečkárov“, aby mali aj oni čo zdieľať a pozdvihovať ako argument. Mimo neznámych jednotlivcov, nepodpísané grafiky, karikatúry a vtipné obrázky s avšak najmä na sociálnych sieťach neobjavovalo nič, kým sa k celému chaosu nevyjadril Boris Kollár. Má výhodu. Vďaka medializovanosti z celkom iných dôvodov o ktorú možno ani sám nestál, sa jeho meno stalo známe. Už v minulosti sa oprel do viacerých spoločenských a politických problémov a ľudia ho začali sledovať.

Borisa Kollára ľudia čítajú a počúvajú

Koho ľudia počúvajú, ten vie pohnúť horou. Dnes s počtom fanúšikov 26 480 jeho stránka, na ktorej nenájdete nič iné, len osobné názory a po novom aj nejaké to video, žije diskusiami a názormi. Hoci mnohí nedokážu urobiť nič, nemajú v silách pohnúť ničím, je akoby menším ostrovom na šírom mori jedna verejná osobnosť, ktorá si „otvára hubu na špacír“. Množstvo Slovákov mu pritom ani neverilo, že Facebook konto plné toľkých osobných a neraz trefných názorov, môže byť jeho. Veď je všade známy a takto otvorene rozpráva proti prisťahovalcom a mediálnym podvodom. Aj preto sa pred pár dňami Kollár rozhodol nakrútiť video, aby dokázal, že je všetko je skutočné.

Medzi jeho posledné príspevky na Facebooku patrí názor, ktorý bráni maďarskú kameramanku s podloženou nohou utekajúcemu imigrantovi, ktorý mimochodom v tom okamihu porušoval zákony a polícia ho mala záujem chytiť. Aj napriek tomu, že malo nakoniec vysvitnúť, že „potkla“ utečenca s tvrdou radikálnou minulosťou, nikde sa neobjavujú aj iné informácie na obranu Maďarky, ktorá doteraz čelila mnohým spoločenským útokom z celej Európy aj mimo nej. V príspevku tiež opäť pripomína na kauzu utopeného chlapčeka na pláži, za ktorú chceli médiá viniť Európu, no pravda nezostala dlho skrytá. Ozaj, vedeli ste o tom, že maďarská kameramanka toho človeka v skutočnosti vôbec nepotkla? Uhol záberu doterajších záberov nebol príliš ideálny. Na toto lepšie video opäť upozornil Boris Kollár. V každom prípade nás táto kauza naučila, že ak človeka porušujúceho zákony lapajú policajti a ten sa im vytrhne, nesmiete mu podložiť nohu ani náznakom. Kto videl video celé a rozumie aj logike, rozumie veci ako takej. Ľudia nemôžu vyjadriť svoj názor tak slobodne, ako by od demokratického zriadenia očakávali. Medzi osobnosťami sa nepochybne nachádza viac takých, čo si medzi sebou povedia, no stále sú tu médiá, ktoré by dokázali tohto previnilca rozniesť v zuboch a pozdvihnúť na piedestál na verejné odsudzovanie.

Redakcia ZN.SK
Tiež sa snažíme prežiť, mať partnerov a fungovať ako každý magazín. Na šťastie nie sme mienkotvorným médiom a nepoloží nás odchod partnera pre odlišný názor na vec. Považujeme za zaujímavosť hodnú článku úspech Facebook stránok Borisa Kollára, konkrétne mieru zdieľaní jeho príspevkov, ba dokonca aj obsah drobných posolstiev z jeho nástenky. Množstvo Slovákov dokázal osloviť bez toho, aby bol v politike, ľudí si kupoval, alebo že by jeho názor niečo zmenil. Podobne, ako náš názor, ani ten jeho možno nezmení vôbec nič. Môže však zostať majákom na rozbúrenom mori, ako ho môžu vnímať najmä tí, naladení na rovnakej frekvencii.

Počas písania tohto článku na jeho stránkach pribudlo 48 nových fanúšikov.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu