ZN.SK
Britská kráľovská rodina

Traja dediči britského trónu a kráľovná Alžbeta II. na jednej fotografii

Dosiaľ sa stalo historicky len raz, že sa na jednej snímke stretli kráľovná ALžbeta II. a všetci traja dediči britského trónu. Bolo to v roku 2016 a malý…

Dosiaľ sa stalo historicky len raz, že sa na jednej snímke stretli kráľovná ALžbeta II. a všetci traja dediči britského trónu. Bolo to v roku 2016 a malý princ George na nej musel stáť na škatuli s vianočným baliacim papierom a stuhou. Britský fotograf dvorný zaznamenávač pekných záberov britskej kráľovskej rodiny, Ranald Mackechnie, aj tentoraz urobil snímku, ktorá potešila, fanúšikov, ako aj britské a svetové médiá. Na nej už postačilo princovi Charlesovi a malému Georgovi stáť na schode, kým kráľovná s Williamom stoja na zemi. Hoci nárok na trón má každý z mužov na fotografii, predpokladá sa, že Charles zostane večným princom. Kráľom by bol zrejme veľmi krátko.

Britská kráľovská rodina
zdroj foto: https://twitter.com/RoyalFamily, Ranald Mackechnie

Prí príležitosti kráľovninho vianočného prejavu 18. decembra 2019 bola vyhotovená snímka zachytávajúca kráľovnú a troch mužov. Vždy prvorodených a teda dedičov trónu.

  • Kráľovná Alžbeta II. (narodená 21. apríl 1926)
  • Charles (14. november 1948), titul Princ z Walesu
  • William Arthur Philip Louis (21. jún 1982), princ, Vojvoda z Cambridge
  • George (22. júl 2013), oficiálny titul Jeho kráľovská výsosť Princ George z Cambridgea

Alžbeta II, aj ostatní v hľadáčiku médií

Britská kráľovská rodina je svetovo najsledovanejšou monarchiou bulvárom. Svoj podiel na tom má osobnosť princeznej Diany, pre ktorú sa začal britský a svetový bulvár viac zaoberať členmi rodiny, hoci čiastočne za to mohla aj viditeľnosť jej členov, ktorí sa nebránili styku s verejnosťou. Následne osudy princov Harryho a Williama, vzťahu nie príliš sympatického večného princa Charlesa s milenkou Camilou, vyvolávali od smrti Diany tú najväčšiu vlnu záujmu. Po svadbe Williama a Kate to mohla byť už len veľká kauza, alebo ďalšia svadba, ktorá mohla zaujať bulvár. Presne tak sa aj stalo. Megan Marcle, nevesta z ľudu, ku ktorej sa neustále spája nejaký „škandál“ z minulosti, je aj viac ako rok po svadbe dôvodom na plnenie titulných stránok.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu