Traja dediči britského trónu a kráľovná Alžbeta II. na jednej fotografii

Traja dediči britského trónu a kráľovná Alžbeta II. na jednej fotografii

Dosiaľ sa stalo historicky len raz, že sa na jednej snímke stretli kráľovná ALžbeta II. a všetci traja dediči britského trónu. Bolo to v roku 2016 a malý princ George na nej musel stáť na škatuli s vianočným baliacim papierom a stuhou. Britský fotograf dvorný zaznamenávač pekných záberov britskej kráľovskej rodiny, Ranald Mackechnie, aj tentoraz urobil snímku, ktorá potešila, fanúšikov, ako aj britské a svetové médiá. Na nej už postačilo princovi Charlesovi a malému Georgovi stáť na schode, kým kráľovná s Williamom stoja na zemi. Hoci nárok na trón má každý z mužov na fotografii, predpokladá sa, že Charles zostane večným princom. Kráľom by bol zrejme veľmi krátko.

Britská kráľovská rodina
zdroj foto: https://twitter.com/RoyalFamily, Ranald Mackechnie

Prí príležitosti kráľovninho vianočného prejavu 18. decembra 2019 bola vyhotovená snímka zachytávajúca kráľovnú a troch mužov. Vždy prvorodených a teda dedičov trónu.

  • Kráľovná Alžbeta II. (narodená 21. apríl 1926)
  • Charles (14. november 1948), titul Princ z Walesu
  • William Arthur Philip Louis (21. jún 1982), princ, Vojvoda z Cambridge
  • George (22. júl 2013), oficiálny titul Jeho kráľovská výsosť Princ George z Cambridgea

Alžbeta II, aj ostatní v hľadáčiku médií

Britská kráľovská rodina je svetovo najsledovanejšou monarchiou bulvárom. Svoj podiel na tom má osobnosť princeznej Diany, pre ktorú sa začal britský a svetový bulvár viac zaoberať členmi rodiny, hoci čiastočne za to mohla aj viditeľnosť jej členov, ktorí sa nebránili styku s verejnosťou. Následne osudy princov Harryho a Williama, vzťahu nie príliš sympatického večného princa Charlesa s milenkou Camilou, vyvolávali od smrti Diany tú najväčšiu vlnu záujmu. Po svadbe Williama a Kate to mohla byť už len veľká kauza, alebo ďalšia svadba, ktorá mohla zaujať bulvár. Presne tak sa aj stalo. Megan Marcle, nevesta z ľudu, ku ktorej sa neustále spája nejaký “škandál” z minulosti, je aj viac ako rok po svadbe dôvodom na plnenie titulných stránok.

Rate this post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.