ZN.SK
Krakow Kladka Ojca, akrobati a zámky lásky

Kladka Ojca Bernatka: Krakovský peší most lásky a akrobati v pohybe

Krakow vie zaujať viacerými zaujímavými miestami. Pri objavovaní Krakowa možno zavítať na most Kladka Ojca Bernatkam, ktorí spája starú židovskú štvrť Kazimierz s Podgórzem.

Zľavy na wellness pobyty

Krakow vie zaujať viacerými zaujímavými miestami. Pri objavovaní Krakowa možno zavítať na most Kladka Ojca Bernatkam, ktorí spája starú židovskú štvrť Kazimierz s Podgórzem. Na ňom vás nebude ohrozovať žiadne auto, ale môžete pokojne prechádzať peši. Rozdvojený most podľa návrhu prof. Andrzeja Gettera, je zaujímavý po architektonickej stránke. Dlhý 145 metrov má približne 700 ton a stavali ho v rokoch 2009 a 2010.

Most lasky, kladka Ojca, Krakow

Most však nie je cieľom len tých, čo potrebujú prejsť ponad rieku Visla na druhý breh, ale aj pre tých, čo chcú symbolický zámok svojho vzťahu uzamknúť práve tam. Moderná mánia, či dokonca turistický cieľ pre zamilovaných, potom vyzerá podobne, ako ďalšie miesta vo svete.

Krakow Kladka Ojca, akrobati a zámky lásky

Zámky aj akrobati

Zábradlie ovešané zámkami zamilovaných je tu po celej dĺžke mosta. Jeho konštrukcia je tvorená dvoma pruhmi, pričom jeden z nich majú chodci a druhý cyklisti. Aj cez ich trasu vyrazia peší, ako to už býva a tak zámky nájdete doslova všade. Možno o niečo zaujímavejšie je pre milovníkov umenia, či objektov na fotografovanie niekoľko sôch artistov. Sochy vytvorené tak, aby sa držali na oceľových lanách. Vďaka vetru sa následne dostávajú do kolísavého pohybu a z diaľky tak vyzerajú ako skutoční akrobati.

Krakow Kladka Ojca, akrobati a zámky lásky

Miest na okolí, ktoré stoja za objavovanie, je viac. Kazimierz, stará židovská štvrť je plná zaujímavých pamiatok a aj odkazov na židovskú minulosť. Pár minút na sever po brehu rieky sa dostanete priamo na chodník pred Wawel, miestny hrad a napríklad aj chodník slávnych.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu