ZN.SK
vypredané bankovky 0 EUR bratislavský hrad, Incheba

Sobotné zberateľské dni lákali na 0 € bankovky, ktoré vypredali v piatok

Druhý deň Bratislavských zberateľských dní roku 2018 sa niesol v podobnom ošiali okolo nula eurových bankoviek ako v prvý deň 1. Júna v piatok. Kým v piatok podujatie a bankovky spropagovala televízia a majitelia prvých kúskov…

Druhý deň Bratislavských zberateľských dní roku 2018 sa niesol v podobnom ošiali okolo nula eurových bankoviek ako v prvý deň veľtrhu 1. júna v piatok. Kým v piatok podujatie a bankovky spropagovala oficiálna stránka výstaviska, večerná televízia a na sociálnych sieťach majitelia prvých kúskov s bratislavským hradom a tlačovou chybou, v sobotu taktiež mnohí merali cestu kvôli bankovkám. Hlavný ťahák však bol prekvapením. Hoci sme sami sledovali oficiálne stránky ešte pri pokladni v dostatočnom rannom predstihu, na ktorých pozývali na bankovky a ich jedinečnosť, v sobotu vás reálne na mieste veľkých očakávaní čakalo prekvapenie.

vypredané bankovky 0 EUR bratislavský hrad, Incheba

S dlhým nosom a bez bankovky

Pred otvorením o desiatej sa poslušný rovný rad začal miešať s tými, čo práve prišli a ani sa nepokúšali všímať si tých poctivo stojacich za sebou. Vznikol tak chaos a strach o pôvodné poradie. Mladík, ktorý meral cestu zo Žiliny, dôchodcovia stojaci ešte pred deviatou hodinou v rade, aby stihli prvý predaj a aj 22 ďalších ľudí, ktorí vyrazili skôr aby sa im ušlo, si ako prví vypočuli informáciu, ktorú počuť určite nechceli. Automaty na bankovky boli označené ceduľkami o vypredaní a ohradené páskou. Jediný prítomný personál, dievča vybavené len informáciou, že už sú vypredané, odovzdal len stručnú informáciu. Všetci tí, čo túžili aspoň po jednom kuse do zbierky, či pre radosť, tak odchádzali s dlhým nosom. Dostatok času na vydanie tlačovej správy na stránkach výstaviska nebol využitý na tak podstatnú informáciu, ako je nedostupná bankovka. Ťahák tak zostal ťahákom do momentu sklamania.

Najzábavnejšie bolo sledovať, ako veľký biznis si zo včera dostupných bankoviek spravili niektorí obchodníci. Ak sa niekto čuduje zberateľským vášňam a ošiaľu bankoviek, z pohľadu obchodníka je jeden z dôvodov a významov limitovaných edícií na fotografii nižšie.

Bratislavsky hrad, bankovka 0 EUR

Albumy, mince, známky, bankovky, minerály a mnoho iného

Tradične si tu ale návštevníci môžu pozrieť a kúpiť rôzne albumy, mince, zlaté, či strieborné, rôzne konvoluty mincí, známky na kilá, či celé albumy. Predajcovia z Francúzska, Nemecka, Česka, Poľska a iných krajín tu predávajú EURO mince, staré, či nové obehové mince. Obľúbené sú aj rôzne ponuky doplnkových predmetov, nových albumových listov, aršíkov, vzácnych exemplárov, ale aj novodobého fenoménu 0 eurových bankoviek. Najčastejšie tých francúzskych, nemeckých a španielskych, kde je ich popularita výraznejšia.

Bratislavské zberateľské dni 2018 Bratislavsky hrad, bankovka 0 EUR
Bratislavské zberateľské dni 2018 Bratislavsky hrad, bankovka 0 EUR
Bratislavské zberateľské dni 2018 Bratislavsky hrad, bankovka 0 EUR

Dnešný narodeninový deň som si ako autor článku predstavoval o článku venovanom bratislavskému hradu na bankovke a význame tlačových chýb na zberateľských predmetoch. Škoda, tak nabudúce. Jediným darčekom však bola aspoň zaujímavá zľava od českého predajcu dvoch 20 korunových bankoviek, ktoré sa už v Českej republike dávno stratili z obehu.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu