ZN.SK
Prázdniny v Provence

Česká komédia Prázdniny v Provence v kinách od 22. 9.

Herecká trojica Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek predĺžia divákom v kinách leto komédiou Prázdniny v Provence

Leto neskončilo, zábava trvá. Herecká trojica Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek predĺžia divákom v kinách letnú sezónu a prázdniny v novej komédii režiséra Vladimíra Michálka Prázdniny v Provence. Na plátne sa teda znova zíde herecká trojica z úspešnej zimnej komédie Padesátka, tentoraz v letnej atmosfére při mori s chuťou a vôňou sladkého Francúzska.

Prázdniny v Provence

Letná česká komédia

Traja kamaráti a členovia kapely sa z minúty na minútu rozhodnú ujsť z kolobehu práce a před svojou prísnou manažérkou do slnečného Francúzska k tete jedného z nich. Trochu sa ponevierajú, poriadne si užívajú nečakanú voľnosť a stretávajú miestne postavičky ospalého prímorského mestečka, ku ktorým patrí aj krásna slečna, ktorá dokáže lámať srdcia. Každý z veľkej trojice kamošov je iný, spoločnevšak vyrábajú viac či menej šialené situácie a problémy. Zaprisahaný hulič marihuany, hláškujúci ľudový filozof a nesmelý basák robia všetko vo väčšom než malom množstve.

Hoci to miestami… no dobre, tak dosť často nebude až také idylické, ako by sa podľa názvu zdalo, zaručujeme pravú, nefalšovanú provensálsku atmošku. Celý film sa natáčal priamo v Provence, v mestečku Six-Fours-les-Plages, ležiacom na pobreží medzi Marseille a Nice. „Máloktorý český štáb sa s filmom pozrie do Cannes, my sme si to tam obzreli pre istotu už počas natáčania. Mali sme to neďaleko a prefilmárov išlo o povinný výlet,“smeje sa producent filmu Vojtěch Frič. Štáb aj herci strávili mesiac spoločne v dome na juhu Francúzska, a napriek tomu, že sa plnil natáčací plán, letná atmosféra spojená s geniom loci sa prelínala s tou filmovou.

Svoj vlastný kus Prázdnin v Provence by si podľa producenta Vojtěcha Friča mal vo filme nájsť každý, kto bol niekedy s partiou kamarátov na prázdninách na chalupe bez rodičov. Alebo naopak na dovolenke bez detí.

Prázdniny v Provence

Námet a scenár vznikli podľa zážitkov scenáristu Daniela Miňovského z cestovania po Francúzsku a pobytu u známych. Reálny základ tak majú aj niektoré postavy z filmu, napríklad postava svojzrázneho moravského vinára, ktorý sa usadil na statku vo Francúzsku a ktorého hrá Igor Bareš.

Spolu s Vojtěchom Kotkom, Jakubom Prachařom a Kryštofom Hádkomhrajúvo filme Jana Krausová, Denisa Pfauserová, Chantal Poullain, Jaromír Nosek, Igor Bareš, Eva Leimbergerová, Jan Novotný či Anna Stropnická.

Hudbu k filmu zložil Roman Holý.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu