ZN.SK
Kolieskové lyže, korčulyže

Kolieskové lyže Skike, ako hybrid lyží, korčulí a nordic walkingu

S „nordickými korčuľami“ či s pojmom „Skike“ sa už nepochybne stretli najmä tí, ktorých život je zasvätený športu a sledovania noviniek. Pomenúva totiž novinku medzi športovými aktivitami…

S „nordickými korčuľami“ či s pojmom „Skike“ sa už nepochybne stretli najmä tí, ktorých život je zasvätený športu a sledovania noviniek. Pomenúva totiž novinku medzi športovými aktivitami, outdoor športovú pomôcku, ktorej sa darí presadzovať najmä na domácom nemeckom trhu, v Čechách a postupne sa dostáva aj k nám.

Kolieskové lyže, korčulyže

Od Skike ako kolieskových lyží je nutné očakávať, že hoci má zvláštny názov, ktorý sa zrejme čoskoro na Slovensku pretvorí na niečo iné, alebo vytvoríme vlastný (žeby korčulyže?), je pomôckou určenou pre aktívny pohyb vonku v každom počasí a pri niektorých modeloch dokonca v každom teréne.

Nordic walking trochu inak… na kolieskach

Skike vyrába kolieskové lyže s plnenými kolieskami, alebo tvrdými, určenie pritom môžu mať do všetkých terénov, čiže aj na trávnaté plochy, či nerovné cesty, alebo čisto na asfalt a rovné cesty. Vyzerajú ako korčule, no základ je posadený oveľa nižšie, úchyt obuvi je riešený na spôsob bežiek a kolieska sú na každej nohe len dve. V spojení s palicami, ktoré sú pomôckou pre odrážanie, či určité manévrovanie, sú tak vlastne akousi mobilnejšou podobou nordic walkingu.

Kolieskové lyže, korčulyže

Pre aktívnejšiu turistiku ako stvorené. Skike zmestíte do batoha a kedykoľvek ich tak môžete vymeniť za klasickú obuv. K lyžiam majú veľmi blízko. Vytvárajú totiž pohyb a posilňujete rovnaké partie, ako je tomu pri bežkovaní, či klasickom pohybe na lyžiach pomocou palíc.

Zaujímavosti o Skike:

  • Zaujímavý je spôsob brzdenia na Skike, kde sa na zadné koliesko pôsobí nohou samotnou. Stačí záklon dozadu.
  • Majú výhodu aj oproti klasickým korčuliam. Obuv je vaša a práve tá sa nasadzuje na Skike.
  • Nohy v Skike vytvárajú rovnaký pohyb ako pri bežkách. Zaistená je špička a päta je pohyblivá, umožňujúca pohyb trochu bližší pre prirodzený pohyb nohy v päte.
  • Stúpanie do kopca je zaujímavé a pomerne hravé. Opäť tomu napomáha spôsob brzdenia, ktorý bráni v tom, aby ste zleteli zo svahu spiatočkou, ale držali sa a mali tak príležitosť na ďalšie stúpanie bez väčších ťažkostí.

Foto a ponuka: http://www.topski.sk/sk/znacky/skike/kolieskove-lyze/

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu