ZN.SK
Maestra

Knižné novinky na september: Maestra, Potkan, Kat, či nový Grisham

Drsné slovenské krimi Kat, alebo Potkan, čítanie pre malých nespratníkov s Denníkom Adama, či pre rodičov v Denníku moderného fotra.

V septembri je čas návratu do škôl, no pre mnohých to bude aj návrat do klasickej reality plnej vzdelávania, detských povinností a… pre každého podľa jeho životného štýlu. September nám však mimo tradičných udalostí prinesie aj pekný výber knižných noviniek. Možno je to aj tým, že Vianoce máme už o 4 mesiace. Drsné slovenské krimi Kat, alebo Potkan, čítanie pre malých nespratníkov s Denníkom Adama, či pre rodičov v Denníku moderného fotra. Aj september má slušnú knižnú nádielku. 

Osamelý strelec majstra právnickej krimi

Tento román je neobyčajný. Rozpráva príbeh o neobyčajnom právnikovi, ktorý si svoju prax postavil na prípadoch, ktoré nikto nechce. Zastupuje grázlov toho najhoršieho rangu, špekulantov, podvodníkov, ktorí sa boja ukázať ostatným, potetovaným aj šialeným. Sám nemá klasickú kanceláriu, ale žije v špeciálnej dodávke, upravenej pre jeho potreby. Jeho zásadou je, že každý má právo na spravodlivý proces a aj preto je úspešný. V zahraničí výborne hodnotený román od jedného z najlepších súčasných autorov Johna Grishama, sa objaví v predaji 20. septembra.

Maestra

Maestra

50 odtieňov sivej boli naivné? Alfa, Beta, Omega zas s prehnane bezodným rozpočtom? Možno vás v rámci erotických trilerov zaujme Maestra. V zahraničí úspešný príbeh o mladej kurátorke, ktorá odhalí čachrovanie s umeleckými dielami a ako nepohodlná osoba stratí prácu. Aj napriek takémuto úvodu sa dá hovoriť počas jej boja o návrat a odhalenie podvodov o erotickom trilery, dokonca úspešnom. V predaji od 6. septembra.

Mischling a zverstvá doktora Mengeleho

Osvienčim a lekárske pokusy doktora Mengeleho. Hoci pri svojej práci tento šialenec objavil niekoľko anatomických a lekárskych faktov, dospel k nim cestou utrpenia a sadistického zaobchádzania so živými aj mŕtvymi. Príbeh v knihe Mischling sa odohráva od roku 1944 a rozpráva o dvojčatách, akých bolo v Osvienčime niekoľko. Mengele fascinovaný ich podobnosťou využíval tento fakt pri pokusoch a porovnával reakcie tela u jednej voči druhej. Stačilo, ak jedna podľahne jedom a látkam, aby mohol druhú zdravú na pitve porovnávať s tou testovanou. Šialená metóda stála život mnohých súrodeneckých dvojíc. V príbehu Perly a Nataši sa však obe sestry nevzdávali a Mengeleho pokusom odolávali. Čo všetko zažili a čím vlastne mohli dvojčatá prejsť popisuje fikcia inšpirovaná skutočnými príbehmi tých, čo prežili, alebo mohli prežiť.

Potkan od Františka Kozmona

Pod Bratislavou sa nachádza oveľa väčší priestor, než si bežne myslíme. Dá sa v ňom ukryť obeť vraždy a potkany sa postarajú o zvyšok. Aj takto nejako začína obzvlášť tvrdé slovenské krimi od Františka Kozmona, známeho predovšetkým doteraz úspešným dielom Posledný prípad kapitána Čontoša. V predaji 20. septembra

Kat od Romana Horňáka

Roman Horňák 15. septembra vydáva už piatu detektívku. Kat rozpráva skutočný príbeh o človeku, ktorý nemá výčitky a ani strach. Spôsobmi, akými popravuje ľudí, by šokoval aj tých najtvrdších gaunerov.

Denník moderného fotra bol pôvodne blog

Denník moderného fotra od Dominika Landsmana je pomerne známa knižná srandička, známa hlavne v Českej republike. Jeden bloger sa ocitol v úlohe otca na materskej, prišiel o prácu a bol to on, čo sa ocitol v úlohe takmer čisto ženskej. Vo svojom blogu o synovi písal ako o malom Čeňkovi. Vtipnou formou hovorí o zážitkoch pri oboznamovaní sa s rodičovstvom a ľudí baví. Ak ste ho doteraz nepoznali, určite sa pobavíte aj v slovenskom preklade a v knižne podobe, ktorá sa objaví v predaji už 20. Septembra.

Akčná Posledná možnosť úniku

Tak toto bude nárez. Právnik, ktorý má všetko čo bežný muž potrebuje, sa chce odkráglovať, veď jeho život po náleze nádoru už nemá cenu. Ale v tom mu niekto zazvoní a ponúkne zvláštnu vec. Ak už nechce žiť, nuž teda nech chvíľu zotrvá v službách tajnej organizácie, ktorá likviduje nepohodlných ľudí. Čo od takejto ponuky čakať? Určite akčný a zaujímavý príbeh, ktorý čitateľa udrží v napätí. V predaji od 27. septembra.

Labyrint ako komplet v jedinej knihe

Labyrint od Jamesa Dashnera, je známa trilógia. Tri príbehy mladých uväznených ľudí, ktorí sú len pokusnými baránkami pri sledovaní ich mozgovej aktivity, zažívajú tri veľké príbehy. Vydavateľstvo Ikar však vydáva 15. septembra prekvapivo opäť celú trilógiu, no tentoraz v jednom špeciálnom vydaní spolu ako jednu hrubú knihu. Niečo podobné sme už videli a mnohí máme doma v prípade Hier o život, kde je ako komplet celá trilógia zaujímavejším darčekom, či čítaním, hoci kniha je sama o sebe ťažšia. Celkovo tak ide o 688 stranovú publikáciu. Máme sa na čo tešiť.

Život Adama, knižka pre deti od Petra Opeta

Peter Opet, to meno vám určite niečo hovorí. Je to trúbkar a spevák zo skupiny Polemic. Mimo iného odteraz aj spisovateľ. Napísal knihu pre deti, ktorej inšpiráciou mu bol vlastný syn. Už podtitul „Život Adama – Zápisky rebela z piatej triedy“ hovorí sám o sebe o knihe viac. 152 stranová kniha vychádza v edícií YOLi.

Tretí Posledný policajt a Problémový svet

Posledný diel trilógie, ktorá nám prináša pohľad na svet pred totálnou skazou, plný anarchie, siekt, múdrostí aj zlyhaní, sa tentoraz definitívne blíži k zániku Zeme. Alebo aspoň života na nej. Hank Palace ako posledný policajt v čase, keď sú už policajti zbytoční, rieši zmiznutie svojej Nico. Kým iní trávia posledných 14 dní pred koncom všetkého užívaním si života, alebo tým, čo by v živote nerobili, Hank sa púšťa do ďalšieho prípadu v totálnom chaose a v čase, keď už je aj tak všetko jedno. Teda ako komu. Tretí diel sa objaví už 13. septembra.

Nový Veľký atlas sveta

Čoskoro sa medzi knihami objaví po nejakom čase opäť nejaký aktualizovaný a veľký Atlas sveta. Vydáva ho Ikar pod značkou Príroda, na svetlo sveta sa dostane 13. septembra v 320 stranovom vydaní a samozrejme, ako inak, pôjde o väčší formát plnofarebnej tlače. Keďže bol predlohou atlas Der Kosmos Universalatlas, zárukou je rozsiahla publikácia a podrobné mapy na dobrej úrovni.

Pripravované novinky na bux.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu