Zaujímavé video, ako by mohla vyzerať virtuálna realita budúcnosti - Zaujímavé novinky ZN.SK

Zaujímavé video, ako by mohla vyzerať virtuálna realita budúcnosti

Pokémon Go je len jedna z aplikácií, ktoré pracujú s virtuálnou realitou a stále to nie je ten level, aký poznáme o sci-fi filmov. Veľmi zaujímavé video, presnejšie pár minútový film, vytvoril Keiichi Matsuda. V ňom sa objavuje virtuálne-reálny svet v budúcnosti.

Virtuálna realita

Keď virtuálna realita ovládane váš svet

Divák tohto krátkeho filmu má možnosť vidieť svet očami Juhoameričanky, ktorá prechádza ulicami a potravinami práve so zrejme okuliarmi dostávajúcimi ich nositeľa do virtuálnej reality. Tá spája realitu s virtuálnym svetom naozaj tak, ako to ľudstvu hrozí. V spleti reklám a komerčných ponúk by mohla vidieť značky na cestách, bola by presne navigovaná kam potrebuje, neustále by mala po ruke pomocníkov, sprievodné aplikácie a funkcie, spojenie so sociálnymi sieťami a kontaktovať by ju mohol ktokoľvek kedykoľvek a mala by po ruke všetko ovládané mysľou. Úchvatná vízia je doplnená rôznymi sprievodnými funkciami, ktoré si všimnete napríklad pri druhom pozretí videa. Záver videa je následne akoby symbolom tejto konkrétnej hypotetickej doby, kedy by aj reálne zranenie potrebovalo zresetovať identitu a začať odznova.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.