ZN.SK
Ilustračná fotografia drevený dom

Keď sa vrátila z dovolenky, zistila, že jej omylom zbúrali celý dom

Američanke omylom demolační pracovníci zbúrali dom. Pre pochybenie v adrese. Nestalo sa to prvýkrát. V rovnakom meste nedávno zbúrali aj iný.

V USA sa v poslednom čase udial už ďalší prípad omylom zbúraného domu. Naposledy sa nepríjemná situácia stala Susan Hodgonsovej zo štátu Georgia v meste Atlanta. Dom, ktorý jej patril, bol na šťastie neobývaný a čakal na rekonštrukciu. V opačnom prípade by úradný omyl mohol stáť niekoho život. Teda aspoň v prípade, ak by si demolačná firma neoverila, či sa stavba nestala domovom tulákov, či odmietavého vlastníka stavby. Dom Susan Hodgsonovej však určite nebol súci na zbúranie a o búranie ani nežiadala. O stavbu sa starala, rovnako ako o okolie. Nič tak nemohlo nasvedčovať tomu, že staršia drevostavba má byť zrovnaná so zemou.

Ilustračná fotografia drevený dom

foto: americká architektúra, ilustračná fotografia

Zbúrali nesprávny dom

Demolačná firma, ktorá k stavbe prišla na základe rozhodnutia úradov, sa pustila do demolície. To znepokojilo susedku, ktorá si preverovala dôvody búrania u majiteľky. Spojila sa s ňou práve, keď bola na dovolenke. Keď zistila, že Susan o ničom netuší, pokúsila sa zistiť informácie priamo robotníkov. To však pre ich prístup a spôsob komunikácie nebolo možné. Dom zatiaľ zbúrali do nepoužiteľnej podoby.

Susan na diaľku poslala člena rodiny za robotníkmi, ktorému sa podarilo prinútiť pracovníkov demolácie pozrieť do papierov. Až vtedy zistili, že sa pustili do demolácie domu na úplne inej adrese. Zničený dom tak zostal ruinou a po odchode demolačnej čaty zostáva mnoho otáznikov. Je pokojne možné, že aj tento prípad skončí absurdným rozhodnutím úradov, tak ako predošlý prípad rovnako z Atlanty. Pre pochybenie iných, keď zbúrali inak normálnu bezproblémovú stavbu teraz majiteľku čakajú náročné ťahanice.

Iný prípad z pred pár mesiacov rovnako z Atlanty

Počas leta 2023 sa totiž odohral iný prípad v Atlante, keď mužovi zdemolovali dom a tiež to bolo omylom. Pôvodne mali ísť k starému narušenému domu na Lawton Avenue. Namiesto toho pracovníci demolácie zamierili na Lawton Street v nej časti mesta. Jediné čo sedelo, bolo číslo domu. Muž tak prišiel o dom, o osude domu a svojom osude sa s ním nikto nechcel baviť. Ba čo je prekvapivejšie, mesto od neho požadovalo 68 tisíc dolárov ako úhradu za demoláciu domu. To však stále nie je všetko. Muž dostal povinnosť uhradiť túto čiastku za demoláciu, v opačnom prípade sa pozemok pod domom posunul do dražby, aby prepadol v aukcii a uhradila sa spomínaná čiastka. Ako dopadol prípad muža, s ktorým sa úrady nechceli baviť a pre ich pochybenie a pochybenie demolačnej čaty prišiel o majetok, už žiaľ nie je známe.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu