ZN.SK
mäso na tanieri v reštaurácii

Muž v Španielsku predstieral infarkty a vyhol sa tak plateniu účtov

Muž z Litvy v španielskom letovisku predstieral opakovane srdcové infarkty. Vyhol sa tak plateniu účtov za konzumáciu v podnikoch.

Španielska polícia nedávno riešila naozaj kuriózny prípad podvodníka, ktorý si bohato užíval pohostinnoť a gastronomické kvality španielskych reštaurácií v okolí Alicante. Užíval a nezaplatil. Spôsob, ako sa dokázal vyhnúť plateniu, pritom zopakoval niekoľkokrát a zaslúžil by si pritom herecké ocenenie. Herecký výkon totiž vyzeral na toľko dôveryhodne, že v danej chvíli nikomu nenapadlo držať mu účet pred očami a dožadovať sa platby.Až do chvíle, než viaceré reštaurácie v okolí v poslednom roku zažili podivnú situáciu s chorým pacientom a nezačalo to byť príliš nápadné. Všetky jeho infarkty mali podobný scenár.

50 ročný muž z Litvy je v rukách polície

Práve posledný prípad, kedy si objednal jedlo a alkohol, no bez zaplatenia sa pokúsil ujsť, bude na istý čas naozaj posledným pre 50 ročného Litovca. Ten v poslednom roku navštívil zhruba dve desiatky podnikov, v ktorých nechal nezaplatený účet. Ak sa ho personál pokúsil zastaviť, vyhovoril sa, alebo začal s hereckým predstieraním infarktu za sprievodu prosieb o pomoc. Nikto si doteraz neodvážil spochybniť vážne zhoršenie zdravotného stavu a tak sa personál skôr snažil pomôcť a účet neriešil. Neobvyklá situácia v rôznych podnikoch sa však nedá považovať za bežnú a tak bolo otázkou času, kedy si na neho začnú dávať podniky pozor. Informácie z kamier medzi prevádzkovateľmi reštaurácií, popis osoby, aj popis situácií už bol skrátka viacerým známy.

V tom poslednom boli pripravení na legendu o mužovi, ktorý odchádza bez platenia a predstiera infarkt. Trpko ironické by bolo, ak by v blízkej dobe jeho srdce naozaj postihol infarkt. Pre svoje donedávne infarkty totiž zneužil v niekoľkých prípadoch snahu ľudí o jeho záchranu.

Na Slovensku sú tieto prípady o niečo komplikovanejšie. Aspoň nie sú známe prípady vynaliezavcov, ktorí by si nechali privolať sanitku a nechali sa odviezť z podniku bez platenia. Môže za to precízna administratíva, ktorú musia podstúpiť lekári v sanitkách, záznamy, zdravotné poistenie a preukazovanie totožnosti pacienta. Na Slovensku by tak takýto prípad bol značne komplikovanejší.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu