ZN.SK
Nórsky Isegran

JOJ plánuje vlastnú farmársku reality show Návštevníci, nestačilo

JOJ spúšťa svoju odpoveď na markizácku Farmu. Spúšťa reality show Návštevníci, ktorú uvádza ako cestu do minulosti, ktorá zmení účastníkom budúcnosť…

JOJ spúšťa svoju odpoveď na markizácku Farmu. Spúšťa reality show Návštevníci, ktorú uvádza ako cestu do minulosti, ktorá zmení účastníkom budúcnosť. Už podľa prvotných záberov z ukážky sa snaží zaujať miesto na televíznom trhu, ktorého koniec si časť Slovenska vymodlila na Markíze. JOJ spúšťa svojim spôsobom kópiu klasickej farmy, aj keď v prípade kaštieľa či uzatvoreného dvora môže ísť skôr aj o zaujímavú šou s prienikom do minulosti. Dlaň po čele… reality show chystá JOJ. Zárukou tak nebude poznávanie a sondáž do minulosti, ale trápne a dehonestujúce zničenie potenciálu formátu tak ako sme sa to naučili v prípade všetkých ostatných reality show.

Nórsky Isegran

Nábor šestnástich

Podmienkou pre účasť v čudesnom formáte je vek od 18 do 65 rokov. Šancu má celkovo šestnástka odvážlivcov, ktorá získa miesto na „historickej farme“. Neuvádzajú a ani v ukážkach nepoužívajú iné znenie, hoci vizuálne to vyzerá na hospodársky dvor veľkej zachovanej zrekonštruovanej usadlosti. V jednom zo záberov sa objavuje aj lodný mlyn, podobné máme na Malom Dunaji ako vzácne technické pamiatky. Keďže však osadenstvo v ukážke už je súťažné, je jasné, že ide o zahraničnú reklamu a podoba slovenskej verzie môže byť naozaj iná. Možno nakoniec ani nie na Slovensku. Na záberoch sa totiž nachádza nórska lokalita a dvor Isegran. Nádherne zachované staré stavby, technické pamiatky, hospodárske usadlosti a pevnosť v Isegrane však nemajú na Slovensku alternatívu použiteľnú pre televízny štáb. Uvidíme.

Po markizáckom Ostrove ide o ďalšiu Reality show, ktorá vyvoláva otázniky. O Ostrove pritom už dlho nič nepočuť, o Návštevníkoch počuť len vďaka reklame stále viac. Lákavá výhra 50 000 EUR bude nepochybne ťahákom, prečo prilákať pozornosť záujemcov o účasť. Tí sa môžu prihlásiť vo formulári na Navstevnici.joj.sk. Farmárske reality show tak stále nekončia.

Fotografia originálneho nórskeho Isegranu, ktorého zábery JOJ používa, pochádza zo stránok: http://ostfoldmuseene.no

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu