Jedovatý pavúk Austrálčana už 2. krát pohrýzol medzi nohy - Zaujímavé novinky ZN.SK

Jedovatý pavúk Austrálčana už 2. krát pohrýzol medzi nohy

Zažiť uhryznutie jedovatým pavúkom a rovno medzi nohy, to znamená poriadnu smolu. Mladý Austrálčan zo Sydney mal tú smolu na stavbe, keď si šiel uľaviť do mobilných toaliet. Že je zle pochopil, keď s ním začalo prehýbať a svalové kŕče mu napovedali problém medzi nohami.

latrodectus cierna vdova pavúk

Smoliar z Austrálie však po piatich mesiacoch zažil nepríjemnú skúsenosť znova. Celé mesiace si dával pozor a keď to najmenej čakal, presne na rovnakom mieste, ho uhryzol ďalší pavúk. Nič podobné sa nepodarilo niekomu z celého okolia a po vyhľadaní pomoci rovnakých odborníkov tento smoliar opäť prekvapil. Netradičné miesto uhryznutia mu tak poznačil aj druhý krát jedovatý pavúk. Medializovaný prípad odhalil len krstné meno mladíka. Jordan viac o sebe neuviedol. Nemožno sa mu ani čudovať.

Čierna beštia Latrodectus hasseltii

Do prirodzenia ho uhryzol druh pavúka Latrodectus hasseltii. Charakteristický svojim čiernym telom a červeným bruškom disponuje jedom schopným oslabiť, ochromiť ale aj usmrtiť svoju obeť. V súčasnosti už poznáme protijed, takže mŕtvych je naozaj veľmi málo.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.