ZN.SK
latrodectus cierna vdova pavúk

Jedovatý pavúk Austrálčana už 2. krát pohrýzol medzi nohy

Zažiť uhryznutie jedovatým pavúkom a rovno medzi nohy, to znamená poriadnu smolu. Mladý Austrálčan zo Sydney mal tú smolu na stavbe… Pavúk si ho našiel 2x

Zažiť uhryznutie jedovatým pavúkom a rovno medzi nohy, to znamená poriadnu smolu. Mladý Austrálčan zo Sydney mal tú smolu na stavbe, keď si šiel uľaviť do mobilných toaliet. Že je zle pochopil, keď s ním začalo prehýbať a svalové kŕče mu napovedali problém medzi nohami.

latrodectus cierna vdova pavúk

Smoliar z Austrálie však po piatich mesiacoch zažil nepríjemnú skúsenosť znova. Celé mesiace si dával pozor a keď to najmenej čakal, presne na rovnakom mieste, ho uhryzol ďalší pavúk. Nič podobné sa nepodarilo niekomu z celého okolia a po vyhľadaní pomoci rovnakých odborníkov tento smoliar opäť prekvapil. Netradičné miesto uhryznutia mu tak poznačil aj druhý krát jedovatý pavúk. Medializovaný prípad odhalil len krstné meno mladíka. Jordan viac o sebe neuviedol. Nemožno sa mu ani čudovať.

Čierna beštia Latrodectus hasseltii

Do prirodzenia ho uhryzol druh pavúka Latrodectus hasseltii. Charakteristický svojim čiernym telom a červeným bruškom disponuje jedom schopným oslabiť, ochromiť ale aj usmrtiť svoju obeť. V súčasnosti už poznáme protijed, takže mŕtvych je naozaj veľmi málo.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu