ZN.SK
Cvičenie doma

Inšpirácia na zábavné domáce cvičenie a udržanie telo a mysle v kondícii

Domáce povinnosti, učenie sa s deťmi a ďalšie pravidelné úlohy vypĺňajú každodenný program väčšmi, než sa môže zdať. Treba myslieť aj na seba a pravidelne si vyhradiť svoj čas

Domáce povinnosti, učenie sa s deťmi a ďalšie pravidelné úlohy vypĺňajú každodenný program väčšmi, než sa môže zdať. Treba myslieť aj na seba a pravidelne si vyhradiť svoj čas na odpočinok, vrátane toho aktívneho. Ak k vašim obľúbeným koníčkom patrili aj návštevy fitness centier, máte teraz na nejaký čas smolu. To však neznamená, že sa pravidelného cvičenia vzdáte. Doma sa dá posilňovať a tiež efektívne spaľovať kalórie, a to aj zábavnou formou.

Cvičenie doma

Aktuálna situácia pravidelnému skupinovému cvičeniu rozhodne nenahráva, napriek tomu ani doma nemusíte cvičiť sama. Ak sa vám nepodarí zlákať ďalších členov rodiny, môžu vám spoločnosť robiť tí najpovolanejší. Každým dňom sa objavujú cviky známych celebrít a športovkýň, ktoré na svojich sociálnych sieťach inšpirujú svojich fanúšikov, a tí sa tak môžu udržiavať v kondícii spolu s nimi.

S Naomi cvičia ženy z celého sveta

Modelka Naomi Campbell na svojom instagramovom účte každý deň vysiela naživo svoje cvičenie zamerané na celé telo. Využíva pri ňom minimum doplnkového vybavenia, séria cvikov sa dá prípadne robiť aj bez neho, preto sa k nej môže zo svojho domova pripojiť naozaj každý. Videá so svojimi obľúbenými cvikmi pravidelne zverejňujú aj známe modelky, herečky a speváčky, ako je napríklad Jessica Alba, Nicole Scherzinger, Kate Upton a mnoho ďalších.

S využitím netradičných pomôcok prišiel obľúbený austrálsky herec Chris Hemsworth. Vo videu so svojím trénerom ukazuje, ako sa dá na posilňovanie využiť aj bežné vybavenie domácnosti. Ak je pre vás Chrisov tréning príliš náročný, môžete aspoň svoju pozornosť upnúť na hercovo vypracované telo. A že je na čo pozerať.

U nás sa do podobných aktivít pustili aj známe športovkyne, napríklad biatlonistka Paulína Fialková,  vodný slalomár Alexander Slafkovský či atlétka Viktoria Forster. Každým dňom sa na sociálnych sieťach objavujú ďalšie a ďalšie pozvánky na online cvičebné lekcie fitness trénerov, najčastejšie na lekcie jogy.

Páliť kalórie ide aj pred televízorom

Vonku sa pomaly ale isto začína otepľovať a slnko láka na jarné prechádzky, rodinné výlety alebo nejakú tú športovú aktivitu. V súčasnej dobe je však lepšie byť doma a minimalizovať pohyb vonku len na tie najnutnejšie prípady. Ak vám inšpirácia od známych tvárí nestačí, skúste si cvičenie ozvláštniť s hernou konzolou. PlayStation 4 ponúka sériu pohybových hier, pri ktorých sa dá efektívne posilňovať, spotiť, alebo len tak vyblázniť.

Ak preferujete fyzickú aktivitu v nižšom tempe, vyskúšajte Yoga Master. Či už sa joge venujete dlhšie, alebo ste úplnými začiatočníkmi, s touto cvičebnou hrou postupne dosiahnete perfektnú rovnováhu medzi telom a mysľou. Joga rozhodne nie je nuda a jej pravidelným cvičením spevníte celé telo a aj vyčistíte hlavu.

V aktuálne najpopulárnejšej československej hre Beat Saber budete potrebovať príslušenstvo PS VR. Vo virtuálnej realite sekáte farebnými mečmi kocky, ktoré prilietajú v rytme hudby. Stačí polhodina intenzívneho pohybu oboch rúk doplneného o pohojdávanie sa v tempe pesničky alebo aj pospevovania textu, a kalórie miznú rýchlejšie, než by sa mohlo zdať.

Ak práve pohyb v rytme hudby patrí k vašim obľúbeným pohybovým aktivitám, Just Dance je priamo pre vás. Pravidelným hraním si nielen zlepšíte kondíciu, ale aj sa s celou rodinou náramne zabavíte. Na hranie nepotrebujete PS VR, postačí buď PlayStation Move, PlayStation kamera, alebo špeciálna Just Dance aplikácia.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu