IKEA predáva vianočné stromčeky už 7. decembra 2017 - Zaujímavé novinky ZN.SK

IKEA predáva vianočné stromčeky už 7. decembra 2017

Obchodný dom IKEA je už niekoľko rokov pred Vianocami miestom nákupu vianočných stromčekov. Nie je obchodné miesto a lokalita v hlavnom meste, ktorá by bola stromčekmi známejšia. Vyplynul nám takýto výsledok vďaka staršiemu prieskumu, ale tiež z výsledkov vyhľadávania, ktoré vás každoročne prilákajú k nám na ZN.SK.

Vianočný stromček v IKEA

Ani rok 2017 nebude iný a IKEA chystá opäť predajnú akciu na vianočné stromčeky. Vianočné jedličky pestované práve pre vianočný trh roka 2017 sa už čoskoro začnú objavovať v niektorých domácnostiach, pretože predaj začína už čoskoro. Nejde pritom o žiadne obyčajné stromčeky, ale husté zdravé jedle šľachtené práve na účel jej využitia počas vianočných sviatkov.

Vianočné stromčeky v IKEA už od 7. decembra

IKEA začína s predajom vianočných stromčekov už 7. decembra 2017. Ich predajná cena bude 19,90 EUR. Tradične však nechýba poukážka na ďalší nákup. Je však potrebné pri nákupe preukázať sa kartičkou IKEA FAMILY. Pri nákupe stromčeka zákazník získava pokladničný blok s ktorým pri pokladni vo vnútri predajne získa 10 EUR poukážku na ďalší nákup v IKEA. Tá je platná od 2. januára do 31. marca 2018. Tradične sa na mieste bude nachádzať aj sieťová balička na stromčeky. Informácie o termínoch nám poskytlo kontaktné centrum IKEA.

Vianočné stromčeky v našich obývačkách

Vianočné stromčeky je ideálne skladovať s prístupom vody pri kmeni. Najideálnejšie riešenie je získať strom v kvetináči, čo je však náročné na prenášanie, ako aj skladovanie.  Stromy zoťaté je možné skladovať na balkóne s prístupom vody, pre prípad zamrznutia sa hodí vodu vymeniť za vlažnejšiu. Samotné ukotvenie stromu na želané miesto je najbežnejšie pomocou stojanu na stromček. Ideálne sú tie, ktoré umožnia uchopenie aj nerovno zoťatých kmeňov a dovolia použiť vodu na udržiavanie stromčeka stále zeleného. Menej časté, no v minulosti bežné, je zavesenie stromčeka na háčik v strope, alebo na tráme. Pod takto zavesený stromček sa zmestí oveľa viac darčekov a ľahko pod ním povysávate. Spôsobom zaveseniu stromčeka sa ešte budeme venovať.


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.