ZN.SK
Igor Piačka luxusná kniha

Výtvarník Igor Piačka a jeho tvorba v luxusnej limitovanej knihe

Výtvarník Igor Piačka a kniha venovaná jeho osobnosti, ale najmä umeleckej výtvarnej a ilustrátorskej tvorbe odhalená 11. 10. v Bratislave

Vychádza luxusná kniha venovaná Igorovi Piačkovi, významnému výtvarníkovi, ktorého meno sa spája s mnohými úspešnými výstavami, dielami, aj poštovými celinami a známkami. Kniha, ktorej limitovaný náklad 100 číslovaných výtlačkov vychádza v podobnom štýle ako nedávno kniha venovaná inému výtvarníkovi – Karolovi Felixovi, zaujme svojim materiálovým vyhotovením, dreveným stojanom, ale aj bonusmi. Sú nimi napríklad unikátny aršík známok s podpisom autora a 2 originálnych grafík vytvorených ako súčasť tejto knihy s obrázkom jablka s motívom ženy a efektom stekajúcej vody.

Luxusná kniha

Kniha venovaná tvorbe Igora Piačku, zachyteniu jeho diel a aj samotných poštových známok, je slávnostne odhalená a predstavená 11. októbra v Bratislave. Jej cena je 700 EUR. Neodzrkadľuje pritom len umeleckú hodnotu samotnej publikácie, ale tiež zberateľskú. Číslovaný limitovaný náklad v takejto úprave nepochybne poznačilo zásadné zdražovanie papiera.

Podľa oficiálnych stránok vydavateľstva IKAR, ktoré ponúkajú limitované edície kníh na adrese luxusnakniznica.sk, ide o:

  • špeciálna kombinovaná väzba knihy z pravej kože a plexiskla,
  • väzba je šitá bavlnenou niťou, spevnená koženým kapitálikom, razba transparentnou fóliou, reliéfna razba a dve lacetky,
  • každý výtlačok je ručne viazaný v kníhviazačskej dielni Richard Mayer v Esslingene,
  • vytlačené štvorfarebne na papieri Symbol Tatami White 135 g/m², v tlačiarni TBB, a.s., Banská Bystrica,
  • každý výtlačok je ručne číslovaný kaligrafom

Igor Piačka luxusná kniha

Lacnejší nelimitovaný variant knihy vyšiel v septembri

Kniha Piačka je dostupná aj v menšej verzii s nie tak nákladným papierom. Ide o titul, ktorý je v predaji. Dvojjazyčná slovensko-anglická 364 stranovaná kniha Piačka vyšla už v septembri tohto roku s rovnakým obsahom, len z bežných materiálov. Stále však dostatočne kvalitným na to, aby vynikol výtvarný obsah, ktorý je tým najdôležitejším, čo kniha ponúka. Knihu je možné zakúpiť v kníhkupectve bux.sk.

Kto je Igor Piačka?

Jeden z najvýznamnejších a najznámejších slovenských výtvarníkov súčasnosti má za sebou množstvo výstav je známym menom aj vo svete filatelistiky. Rôznorodosť jeho diel sa nedá uzavrieť na jednu oblasť. jeho diela v podobe obrazov, rôznych grafík, ilustrácií majú doma jednotlivci, firmy, organizácie a mnohé z nich máme aj vo svojich zbierkach pohľadníc a známok. Má totiž za sebou 33 výtvarných návrhov známok, z ktorých sa mnohé orientovali na športovú tematiku napriek tomu, že jeho diela charakterizujú skôr nešportové motívy, neraz s prvkami fantastiky či s jemnou prímesou erotiky.

Narodil sa 8. októbra 1962  v Třebíči v Českej republike. Vyrastal na Považí v meste Vrbové, gymnázium navštevoval v neďalekých Piešťanoch. Pred odchodom do Bratislavy vyštudoval Pedagogickú fakultu v Trnave a Nitre, čo pripravilo pôdu na jeho pedagogické pôsobenie. Neskôr študoval na Vysokej škole výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave na oddelení voľnej grafiky a knižnej tvorby, ktoré viedli osobnosti ako prof. Albín Brunovský, prof. Karol Ondreička, prof. Igor Rumanský a doc. Ján Lebiš. Na odporúčanie svojho pedagóga prof. Brunovského absolvoval študijný pobyt na Kráľovskej akadémii krásnych umení v Bruseli (prof. Philippe Maes). V roku 1988 sa oženil s  Júliou Kaňovou, ktorá roku 1987 absolvovala VŠVU na katedre textilnej tvorby. Mladomanželia sa rozhodli žiť spolu v Pezinku a toto malokarpatské mesto nevymenili dodnes. Zdroj.: https://www.luxusnakniznica.sk/piacka

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu