ZN.SK
Christina Aquilera Mulan

Nová filmová Mulan a Christina Aquilera s jej Loyal Brave True

Mulan, filmová novinka zo štúdia Disney, je už druhým filmom o rovnakej postave dievčati, ktoré sa vzoprelo očakávaniam a predpísanej úlohe…

Mulan, filmová novinka zo štúdia Disney, je už druhým filmom o rovnakej postave dievčati, ktoré sa vzoprelo očakávaniam a predpísanej úlohe ženy. Novinka, ktorá  si musela počkať uvedenie do kín pre korona-obmedzenia, opäť ožíva. Spolu s ňou aj rozsiahly marketing, ktorý vyzdvihuje jedinečnosť ázijských kultúr a najmä postavu fiktívnej hrdinky čínskej kultúry.

Christina Aquilera Mulan

Aj v tomto prípade tak Disney nevymyslelo originálny príbeh, ale podobne ako pri Pocahontas, použilo príbeh z úspešných rozprávok a legiend. Prvou Mulan bola tá animovaná v roku 1998, neskôr menej úspešná Mulan 2 (2004), no Mulan v roku 2020 zanecháva rozprávkovú nálepku a vytvára dojem skutočnej legendy bojujúcej za rovnoprávnosť a slobodu. Film, ktorý bude nepochybne v mnohom aktuálny, vizuálne mimoriadne bohatý, prináša aj zaujímavý soundtrack.

Christina Aquilera a jej Loyal Brave True

Ústrednú pieseň pre film Mulan vytvorila Christina Aquilera. Vo videoklipe sa objavuje ako jediná postava bez prestrihov k filmu. Scéna vyniká krvavou farbou a animáciami, no Christina je stále v strede. Hudobne skladba naozaj zaujme, podobne ako niektoré detaily a prvky pripomínajúce Čínu. Bulvár si na speváckej hviezde v mnohých opakujúcich sa článkoch za posledné roky zgustol. Najmä fotografie kurpulentnej postavy speváčky obleteli svet a kolujú neustále ako aktuálne zábery. Bulvár Christine Aquilere uškodil. Vo vieoklipe ku skladbe Loyal Brave True sa však pozeráme na skutočnú Christinu, čo popiera prácu bulvárnych plátkov a informácií.

Christina vyzerá dobre a spieva vynikajúcu. Jej nečínsky hlas dokonca v niektorých častiach skladby siahne po ázijských prvkoch a typicky ázijských rýchlych tónoch v nám menej známej stupnici. Nebyť dôležitej prímesy Ázie v piesni, bola by len americkou skladbou, čiže v angličtine.

Čínske kultúrne dedičstvo v rukách Američanov?

Akákoľvek pozitívna propagácia čínskeho kultúrneho dedičstva je veľmi dobre vnímaná turistickými organizáciami a záujem turistov podobné diela vždy len posilnili. Priamo aj filmový turizmus, čiže turizmus ovplyvnený priamo filmom a filmovými miestami, sa prejavil aj po filme Avatar. Šlo najmä o národný park Hallelujah Mountain, ktorý bol inšpiráciou pre vznášajúce sa kamenné hory vo filme Avatar. Po zbavení koronahrozby bude možno práve turizmus jedinou istotou na mnohých miestach sveta.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu