ZN.SK
Robotický vysávač Rowenta Explore Serie 60

Robotické vysávače a nová popoluška Rowenta Explore Serie 60

Moderná domácnosť sa dnes pýši niekoľkými výdobytkami. Ešte pred pár rokmi bol automaticky čistiaci vysávač len záležitosťou sci-fi filmov a hoci ich vidíme aj v novších filmoch…

Moderná domácnosť sa dnes pýši niekoľkými výdobytkami. Ešte pred pár rokmi bol automaticky čistiaci vysávač len záležitosťou sci-fi filmov a hoci ich vidíme aj v novších filmoch, sú už súčasťou aj bežnej slovenskej domácnosti. Ich cena klesá, alebo sa naopak vylepšujú technologické možnosti a kvalita. Zmeny k lepšiemu a „naj-„ sú tak vo vysokej konurencii vždy výhodou.

Robotický vysávač Rowenta Explore Serie 60

Na to stavil aj model Explore Serie 60 od výrobcu Rowenta

Robotický vysávač Explore Serie 60 vytvorili ako 6 centimetrov vysokého pomocníka. Automatizovaný čistič podláh sa tak dostane pod gauče s vyššími nohami, pod nábytok s nožičkami, nízke stolíky. Horšie nedostupné miesta môže dosiahnuť dvoma dodatočnými kefkami. Jednou z jeho predností je funkcia Aqua Force, ktorou podlahu zotrie namokro.

Prístroj je vybavený navigačnou technológiou Smart Exploration 4.0, vybavený je bočnou kamerou a technológiou TOF sledujúcou trasu pri stenách. Gyroskop a infračervené senzory sa zase starajú o logické trasovanie. Jeho systém detekcie typu podlahy a kobercov automaticky prispôsobí spôsob vysávania a požitie nástrojov. Nestane sa tak, že sa vysávač bude správať na drahšom koberci tak ako pri podlahe, ktorú zotiera na mokro. Výrobca si zakladá na jeho schopnostiach dôsledného sledovania terénu, práce v okrajoch a pri okrajových lištách, ktoré patria medzi často zanedbávaný priestor podláh.

Pripojiteľnosť, znak doby

V súčasnostisi na wifi pripojíte hravo viac ako len tlačiareň a mobil. pripojiteľné sú dnes bežne aj robotické vysávače. Aj príklad tohto modelu je spojiteľný s bezplatnou aplikáciou, ktorá umožní vysávač zapnúť odkiaľkoľvek na svete a postarať sa o upratovanie bez potreby osobne zasahovať. Lítiovo-iontová batéria dovolí fungovať vysávaču v teréne až 90 minút. Poslať ho môžete nabíjať, prípadne on sám vycíti, kedy je nutné načerpať energiu.

Pre majiteľov zvierat je voliteľným príslušenstvom silnejšia kefa na chlpy Animal Kit (RR7455), ktorého schopnosti umožnia povysávať aj chlpy zašliapané v podlahách rôzneho typu.  Ďalším voliteľným vylepšením je silnejší filter proti alergiám –Allergy Kit (RR7447)

Spojiť ho môžete s asistentami ako sú:

  • Siri v iPhonoch
  • Alexa z Amazonu
  • Alebo Google Assistant
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu