Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici zachránený a čoskoro opravený - Zaujímavé novinky ZN.SK

Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici zachránený a čoskoro opravený

Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici si v posledných rokoch pamätáme len ako zničenú a zanedbanú, stále však krásnu budovu v centre Tatranskej Lomnice, ktorá si nepochybne ani nezaslúžila niekoľkoročnú pauzu. Pauzu, aby sa na čas vytratila z ponuky ubytovania a vôbec aby niekto dovolil schátranie čo i len jednej časti tejto historickej stavby. Budova, s ktorou sa nám v minulosti spájalo mnoho otáznikov, najmä čo sa týka dôvodov svojho stavu, sa však začala už pred nejakým časom prebúdzať k novému životu a celkom iný pohľad je na hotel dnes.

Hotel Lomnica

Rekonštrukcia hotela Lomnica

Dostať veľkú a významnú stavbu ako je takýto hotel, je mimoriadne náročné na čas, aj peniaze. Zároveň zachovať vzhľad a niečo z pôvodného pôvabu je ťažké. Najmä ak aj nároky klientov sú dnes iné, rovnako ako očakávania a služby. Hotel Lomnica čaká skoré otvorenie. Už dnes je badateľných niekoľko zásadných zmien. Veľmi nevhodne v minulosti vyriešený spodok pôvodnej historickej stavby sa pokúsili v novej podobe zachrániť maskovaním pôvodných prístavieb. Vzhľad zostal zachovaný. V pozadí hotela vyrástla jeho nová časť a je nepochybné, že tak bude pokrývať služby na dobrej úrovni najmä v tých oblastiach, ktoré je možné už dnes nájsť na oficiálnych stránkach hotela.

Izby majú kombinovať luxus dávnych dôb čias rakúsko-uhorska s moderným vybavením a ukážkovým servisom. Sľubuje krásny výhľad priamo na Lomnický štít a keďže má polohu veľmi blízko všetkého a je asi len minútu pešo od zastávky tatranskej električky, nebude to nikam ďaleko. Azda ani do malého domčeka pár sekúnd od hotela, v ktorom sídli nenápadná, no kvalitná reštaurácia.

Hotel Lomnica

Čo prezrádza oficiálna stránka?

Stránky hotela nám už dnes prezrádzajú, že sa ako 4* ubytovacie zariadenie bude snažiť o ponúknutie konferenčných priestorov, o ponuku kvalitnej gastronómie a nebude chýbať ani wellness, ktorý sa v súčasnosti stáva už akousi povinnosťou pre všetky silné hotely a značky v Tatrách. Čo je však novinkou oproti iným hotelom, Lomnica priamo na svojich stránkach uvádza aj galériu. Galériu však ako priestor pre prezentáciu umenia a ako priestor pre výstavy, či vernisáže. Tým môže zaujať umelcov nie len zo Slovenska, aby tu mohli prezentovať svoje diela a zaujať možno hotelových hostí, alebo aj verejnosť.
Stránky hotela nájdete na adrese: www.hotellomnica.sk

Dlhodobo sme sledovali stav tohto hotela a hoci sa pôvodná stavba zmodernizovala a prinesie komerčné služby nepochybne vyššieho štandardu, je príkladom, kedy sa starý poškodený hotel stal predsa len objektom prestavby a záchrany. V minulosti bola stavba hotela Lomnica na predaj a mať tak dostatok prostriedkov na kúpu a rekonštrukciu, naša redakcia má sídlo práve tam. Dobrou správou je, že stavba zostane zachránená.


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.