ZN.SK
Hotel Lomnica

Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici zachránený a čoskoro opravený

Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici si v posledných rokoch pamätáme len ako zničenú a zanedbanú, stále však krásnu budovu. Dnes sa čoraz viac približuje k znovuotvoreniu.

Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici si v posledných rokoch pamätáme len ako zničenú a zanedbanú, stále však krásnu budovu v centre Tatranskej Lomnice, ktorá si nepochybne ani nezaslúžila niekoľkoročnú pauzu. Pauzu, aby sa na čas vytratila z ponuky ubytovania a vôbec aby niekto dovolil schátranie čo i len jednej časti tejto historickej stavby. Budova, s ktorou sa nám v minulosti spájalo mnoho otáznikov, najmä čo sa týka dôvodov svojho stavu, sa však začala už pred nejakým časom prebúdzať k novému životu a celkom iný pohľad je na hotel dnes.

Hotel Lomnica

Rekonštrukcia hotela Lomnica

Dostať veľkú a významnú stavbu ako je takýto hotel, je mimoriadne náročné na čas, aj peniaze. Zároveň zachovať vzhľad a niečo z pôvodného pôvabu je ťažké. Najmä ak aj nároky klientov sú dnes iné, rovnako ako očakávania a služby. Hotel Lomnica čaká skoré otvorenie. Už dnes je badateľných niekoľko zásadných zmien. Veľmi nevhodne v minulosti vyriešený spodok pôvodnej historickej stavby sa pokúsili v novej podobe zachrániť maskovaním pôvodných prístavieb. Vzhľad zostal zachovaný. V pozadí hotela vyrástla jeho nová časť a je nepochybné, že tak bude pokrývať služby na dobrej úrovni najmä v tých oblastiach, ktoré je možné už dnes nájsť na oficiálnych stránkach hotela.

Izby majú kombinovať luxus dávnych dôb čias rakúsko-uhorska s moderným vybavením a ukážkovým servisom. Sľubuje krásny výhľad priamo na Lomnický štít a keďže má polohu veľmi blízko všetkého a je asi len minútu pešo od zastávky tatranskej električky, nebude to nikam ďaleko. Azda ani do malého domčeka pár sekúnd od hotela, v ktorom sídli nenápadná, no kvalitná reštaurácia.

Hotel Lomnica

Čo prezrádza oficiálna stránka?

Stránky hotela nám už dnes prezrádzajú, že sa ako 4* ubytovacie zariadenie bude snažiť o ponúknutie konferenčných priestorov, o ponuku kvalitnej gastronómie a nebude chýbať ani wellness, ktorý sa v súčasnosti stáva už akousi povinnosťou pre všetky silné hotely a značky v Tatrách. Čo je však novinkou oproti iným hotelom, Lomnica priamo na svojich stránkach uvádza aj galériu. Galériu však ako priestor pre prezentáciu umenia a ako priestor pre výstavy, či vernisáže. Tým môže zaujať umelcov nie len zo Slovenska, aby tu mohli prezentovať svoje diela a zaujať možno hotelových hostí, alebo aj verejnosť.
Stránky hotela nájdete na adrese: www.hotellomnica.sk

Dlhodobo sme sledovali stav tohto hotela a hoci sa pôvodná stavba zmodernizovala a prinesie komerčné služby nepochybne vyššieho štandardu, je príkladom, kedy sa starý poškodený hotel stal predsa len objektom prestavby a záchrany. V minulosti bola stavba hotela Lomnica na predaj a mať tak dostatok prostriedkov na kúpu a rekonštrukciu, naša redakcia má sídlo práve tam. Dobrou správou je, že stavba zostane zachránená.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu