ZN.SK
Futbalová lopta

Pelé odmietal dcére priznať otcovstvo, v záveti na ňu nezabudol

Legendárny Pelé bol známy futbalový virtuóz, no známy bol aj škandálmi a úletmi. Po celý svoj život odmietal priznať otcovstvo k svojej…

Legendárny Pelé bol známy futbalový virtuóz, no známy bol aj škandálmi a úletmi. Po celý svoj život odmietal priznať otcovstvo k svojej nemanželskej dcére, ktorú mal s chyžnou. Ona sama sa nedočkala žiadneho prijatia a ani kontaktu s otcom a zomrela na následky rakoviny prsníka pred niekoľkými rokmi. Po Pelého smrti však vyšlo najavo, že napriek odmietaniu priznania otcovstva na ňu v záveti myslel a venoval jej vo svojej vôli podiel.

Pelé dcéru odmietal, ale záveť s ňou počítala

Pelé uznal Sandru Reginu Arantes narodenú v roku 1964 za svoju až krátko pred smrťou. Napriek tomu, že jej matka so Sandrou usilovali o priznanie otcovstva a preukázalo sa až súdom nariadeným testom DNA, nikdy sa nedožila prijatia. Časť života tak venovala práve toho, aby ju vlastný otec prijal za svoju. Neprišiel ani na jej pohreb v roku 2006. Lenže práve pred smrťou si dal Pelé zavolať k smrteľnej posteli Octavia a Gabriela, dvoch Sandriných synov a svojich vnukov. Tí tak mali po prvýkrát možnosť stretnúť starého otca. Rovnako tak sa dozvedeli, že im prináleží Sandrin podiel z dedičstva. Jeho majetok sa pritom odhaduje na okolo 13 miliónov libier.

Brazílska futbalová legenda Pelé so svojou prvou manželkou mala tri deti, v druhom manželstve sa narodili dvojčatá a dve dcéry sa narodili z jeho aférok. Kým Sandra nebola priznávaná, druhú dcéru menom Flávia prijal. Zomrel 29. decembra 2022 v nemocnici Alberta Einsteina v meste Sao Paolo. Stalo sa tak v jeho 82 rokoch. Zaujímavosťou je, jeho storočná matka a aj jedna zo sestier sú ešte živé.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu