ZN.SK
Sisu akčný John Wick na fínsky spôsob

Sisu, akčný fínsky John Wich z 2. svetovej vojny, v kinách v apríli

Sisu je osamelý zlatokop z fínskej divočiny, ktorý objaví zlatú žilu. Najbližšia banka je však stovky míľ ďaleko a problém je, že je rok 1944

Sisu je osamelý zlatokop z fínskej divočiny, ktorý objaví zlatú žilu. Najbližšia banka je však stovky míľ ďaleko a problémom je, že sa píše rok 1944. Nacisti obsadili Fínsko a skrížia cestu aj samotnému Sisuovi. Ten sa pritom nehodlá vzdať ani zlata a ani vlastného života. Ako bývalý vojak sa o seba vie postarať. Rovnako ako o hrozbu, ak má dostupné zbrane.

Sisu akčný John Wick na fínsky spôsob

Už samotná ukážka stojí za to. Film Sisu, ktorý sa do kín dostane na konci apríla 2023, už teraz vzbudzuje záujem a vášne. Filmárom totiž stačilo naozaj málo, podľa traileru reálna fínska divočina. Priestor ideálny na to, aby mohlo odletieť pár končatín po šliapnutí na nášľapnú mínu. Alebo po jej dopade na hlavu?

Sisu je nový John Wick

Boj proti nacistom pred rokom prezentovali Rusi a bolo z toho fiasko. To, čo predvedie Sisu, pre nás dosiaľ neznáma a neobjavená tvár, sa už ale bojom proti nacistom nazvať naozaj dá. Nárez, aký do tejto doby nezasadí hocikto, pochádza z rovnakého štúdia ako John Wick. Opäť ide o mimoriadne schopného bojovníka so psom, no s celkom iným príbehom a pozadím. Armáda nepriateľa sa stenčuje naozaj závratným tempom a ojedinelými spôsobmi, pri ktorých Sisu využíva všetko, čo v pustatine, alebo vo výbave samotných nevítaných hostí, môže použiť. Ukážka je zaujímavá, hoci s nádychom modernej doby. Nedokonalá angličtina z úst nemeckých vojakov a dôstojníkov však bude vyžadovať ešte čas a divácku „prípravu“.

Hrajú: Jorma Tommila, Aksel Hennie, Jack Doolan, Mimosa Willamo a Onni Tommila.

Ukážka od momentu dýky v hlave  nie je vhodná pre mladistvých a jemnejšie povahy.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu